W przyszłym roku na smartfony trafi najlepsza ścigałka świata - Mario Kart Tour 16

W przyszłym roku na smartfony trafi najlepsza ścigałka świata – Mario Kart Tour

Nie sądziłem, że kiedykolwiek to nastąpi, ale zawsze miałem cichą nadzieję, ze Nintendo nie zatrzyma się na Super Mario Run i weźmie się w końcu za solidny port Mario Kart na urządzenia mobilne. I będzie taki – tylko przyjdzie nam na niego jeszcze długo czekać.

Nintendo niestety nie było zbyt szczegółowe, kiedy przekazywało informację o tym, że powstaje gra z serii Mario Kart, tym razem na smartfony i tablety. Producent ograniczył się tylko do wzmianki, że premiera nastąpi w roku fiskalnym kończącym się w marcu 2019 roku. Zatem w najgorszym wypadku poczekamy jeszcze maksymalnie rok. Ach, no i firma pokazała logo aplikacji.

Do tego otrzymaliśmy informację, że Nintendo pracuje również nad pełnometrażowym filmem fabularnym. Przy produkcji firma skorzysta z pomocy wytwórni Illumination Studios, które jest odpowiedzialne za Minionki. Znów nie ma słowa o dacie premiery. W tym wszystkim Nintendo jest bardzo tajemnicze, ale jednocześnie daje fanom nadzieję na czekanie na coś wyjątkowego.

Miło obserwować, jak Nintendo powraca w wielkim stylu. Doskonale przyjęta konsola Switch, nowe gry – zarówno na nową platformę jak i na urządzenia mobilne – każą sądzić, że również kolejne projekty Japończyków będą udane. Oby. Czekam na mobilnego Mario Karta z niecierpliwością.

 

https://www.tabletowo.pl/2017/05/15/nintendo-legend-of-zelda-na-ios-i-android/

źródło: @NintendoAmerica dzięki Phandroid