Mario Kart Tour

Nintendo rusza z beta testami Mario Kart Tour

Trzy miesiące temu pisaliśmy o obsuwie w wydaniu Mario Kart Tour na urządzenia mobilne. Od zapowiedzi tego tytułu na smartfony i tablety minął ponad rok. Dzisiaj pojawiły się jednak informacje dotyczące zaanonsowania beta testów.

Na stronie Nintendo opublikowano dokument zawierający sprawozdanie finansowe, z którego możemy się dowiedzieć, że japoński gigant potwierdza wydanie Mario Kart Tour na urządzenia mobilne w tym roku.

Reklama

W kwestii biznesu urządzeń mobilnych mamy plany wydania Dr. Mario World i Mario Kart Tour. Ponadto, będziemy dążyć do rozszerzenia naszej działalności przez zapewnienie tego, że więcej klientów będzie mogło wciąż korzystać z aplikacji, które już wydaliśmy.

Nie posiadamy zbyt wielu informacji dotyczących nadchodzącego tytułu. Możemy spodziewać się, że w grze pojawią się mikropłatności, podczas gdy sama gra będzie możliwa do pobrania za darmo.

Nintendo współpracuje z firmą DeNa. Wynikiem ich poprzednich kolaboracji są takie tytuły, jak Super Mario Run czy Animal Crossing: Pocket Camp. W przypadku Mario Kart Tour, Nintendo ponownie podjęło współpracę z wyżej wymienionym deweloperem. Dr. Mario World zostanie natomiast wydane bez wsparcia studia DeNa.

Beta testy Mario Kart Tour – zapisy

Już na wstępie należy zaznaczyć, że Nintendo zastrzegło, iż beta testy zostaną przeprowadzone jedynie w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Co więcej, będą one dostępne tylko dla użytkowników urządzeń z Androidem. Zainteresowani muszą posiadać konto Nintendo, i to właśnie przez to konto firma weryfikuje skąd są. Mail, z którego jest ono zarejestrowane, musi być na domenie Gmail. Ponadto, powinien to być ten sam mail, który jest dodany na urządzeniu mobilnym jako konto Google.

Jeśli zaś chodzi o kwestie sprzętowe, wymagane jest urządzenie z Androidem, przy czym Nintendo zastrzega, że niektóre nie będą wspierane (nie ma jednak podanej listy).  Beta testy potrwają od 22 maja do 4 czerwca.

Aby natomiast zapisać się do programu, należy wypełnić wniosek do 7 maja. Formularz znajduje się pod tym adresem.

Źródło: The Verge, AntyApps, NintendoLife