Nie będzie flagowego HTC O2 - zastąpi go model, ukrywający się pod nazwą kodową Perfume 18

Nie będzie flagowego HTC O2 – zastąpi go model, ukrywający się pod nazwą kodową Perfume

HTC zaczyna powoli wychodzić na prostą – świadczą o tym najlepsze od pół roku wyniki finansowe, osiągnięte w listopadzie 2015 roku. Jeśli tylko ta tendencja wzrostowa się utrzyma, to możemy być spokojni o przyszłość tajwańskiej marki. Ona również nie składa broni i pracuje już nad przyszłorocznym flagowcem.

Opierając się na poprzednich informacjach, podanych przez @Riccioli1, nie będzie nim One M10. Trochę wcześniej dowiedzieliśmy się natomiast, że HTC przygotowuje high-endowy model ukrywający się pod nazwą kodową O2. Teraz okazuje się, że Tajwańczycy „skasowali” ten projekt, a jego miejsce zajmie urządzenie określane roboczo Perfume:

Dla sprostowania @LlabTooFeR napisał na swoim profilu na Twitterze, że Perfume nie jest finalną nazwą flagowca, a jedynie jego nazwą kodową, pod jaką się ukrywa (tak, o dziwo wiele osób nie doszło samodzielnie do takiego wniosku):

Z powyższych szczątkowych informacji dowiadujemy się jedynie tego, że HTC Perfume będzie przyszłorocznym flagowcem, pracującym pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow z nową odsłoną nakładki Sense (w wersji 8.0).

Możemy jednak trochę pospekulować i „dodać” to tego informacje, jakie pojawiły się na temat HTC O2. Słuszne bowiem wydaje się, że Tajwańczycy nie zaczną prac od zera, lecz zaczerpną wiele z tego modelu. Myślę więc, że można spodziewać się wyświetlacza z przedziału od 5 do 6 cali o rozdzielczości QHD (1440×2560), procesora Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM, 32, 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej, aparatów: 20,7 Mpix na tyle oraz 5 lub 8 Mpix na przodzie, głośników BoomSound nad i pod ekranem, skanera linii papilarnych oraz akumulatora o pojemności około 3500 mAh.

Gdyby powyższa specyfikacja techniczna pokryła się w większości (trudno oczekiwać, że okaże się w 100% trafna – niestety nie jestem jasnowidzem), to HTC mogłoby nareszcie pokazać flagowca z prawdziwego zdarzenia. Wszyscy bowiem jeszcze pamiętamy, że One M9 nie przyniósł rewolucyjnych zmian, jakich oczekuje się od kolejnych generacji tego typu urządzeń.

*Na zdjęciu wyróżniającym grafika przedstawiająca, jak mógłby wyglądać HTC O2 – ciekawe czy podobnie zaprezentuje się Perfume

Źródło: @LlabTooFeR