Ważne

Przyszłorocznym flagowcem HTC nie będzie One M10

Sytuacja finansowa Tajwańczyków wciąż nie należy do najlepszych, ale wiele wskazuje na to, że mimo przeciwności powoli wychodzą na prostą. Dlatego też HTC nie poddaje się i jeszcze silniej zamierza powalczyć o klienta. Na pewno trwają już prace nad przyszłorocznym flagowcem, lecz podobno nie będzie to One M10.

HTC One M9 nie odniósł oczekiwanego sukcesu, sprzedając się znacznie gorzej niż zakładano. I wcale nie ma się czemu dziwić, ponieważ tak naprawdę można go uznać za odświeżonego One M8, a nie za zupełnie nowy, rewolucyjny produkt. Do porażki tegorocznego flagowca przyczyniło się również na pewno wypuszczenie w krótkim czasie kilku jego „wariantów” (m.in. One M9 Plus czy One M9 Supreme Camera Edition), tak naprawdę niewiele różniących się od siebie. W tym miejscu zupełnie pomijam już ich ceny, często zbyt wysokie, jeśli porównać je z konkurencją.

Jednak, jak wspomniałem na początku, HTC się nie poddaje i pracuje nad przyszłorocznym flagowcem. Lecz wbrew oczekiwaniom (według @Riccioli1) nie będzie to One M10:

W tym miejscu pojawia się pewna konsternacja czy HTC porzuci flagową serię One M na rzecz innej, która ją w tej kwestii zastąpi. Nie da się ukryć, że numeracja w high-endowej linii doszła do (moim zdaniem) takiego miejsca, że kolejne cyfry wyglądałyby… po prostu głupio. Sami Tajwańczycy zaraz po premierze One A9 jednak stwierdzili, że najważniejszymi w portfolio będą nadal smartfony z serii One M oraz Butterfly, co może oznaczać, że planują wypuścić na rynek One M10, One M11, One M12, itd. To z kolei potwierdza tweet opublikowany (dzień wcześniej niż te od @Riccioli1) przez @LlabTooFeR:

Na rozwiązanie tej zagadki musimy zaczekać do momentu, aż HTC zaprezentuje oficjalnie swojego przyszłorocznego flagowca. Wtedy też dowiemy się ostatecznie, jaką drogę obrali w kwestii nazewnictwa. Jednego, czego możemy być pewni, to tego, że zdecydują się na zastosowanie procesora Qualcomm Snapdragon 820.

Źródło: @Riccioli1, @LlabTooFeR

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona