Nie będzie 7-calowego iPada. Premiera iPada 3 24 lutego? - Tabletowo.pl
Ważne

Nie będzie 7-calowego iPada. Premiera iPada 3 24 lutego?

Tabletowo.pl Nie będzie 7-calowego iPada. Premiera iPada 3 24 lutego? Apple Nowości Plotki / Przecieki

Nie ma tygodnia, w którym nie pojawiają się kolejne interesujące spekulacje dotyczące iPada – zarówno mniejszej wersji, jak i następcy obecnej generacji modelu, iPada 2. Niektóre zdecydowanie należy wpuścić jednym uchem, a drugim wypuścić, ale są też takie, którym warto się przyjrzeć. Takimi nieoficjalnymi informacjami są dwie dzisiejsze. Wynika z nich, że Apple nie pracuje nad 7-calowym tabletem, a premiera iPada 3 będzie miała miejsce 24 lutego – w urodziny Steve’a Jobsa.

Z wielu dotychczasowych spekulacji można było wywnioskować, że Apple w 2012 roku zamierza wypuścić na rynek miniaturową wersję swojego iPada. Według całkowicie nieoficjalnych wieści jego ekran miał mieć przekątną 7,85″. Miał mieć, bowiem najnowsze informacje nie są zbyt optymistyczne dla wszystkich, którzy oczekują mniejszego (i tańszego) iPada. Analityk Brian Blair z firmy Wedge Partners donosi, że Apple nie ma w planach wydania 7-calowego iPada. Dlaczego mielibyśmy mu wierzyć? Był to jeden z niewielu analityków, którzy prognozowali premierę ulepszonego iPhone’a (a nie iPhone’a 5, jak wszyscy inni) z szybszym procesorem A5, aparatem 8 Mpix i tym samym designem, z którym mieliśmy do czynienia w poprzednim smartfonie Apple. Blair stwierdził, że nie oczekuje 7-calowego iPada. „Podczas gdy wierzymy, że firma Apple testowała 7-calowe prototypy ekranów w ostatnim roku, tak obecnie nie oczekujemy wydania żadnego urządzenia Apple z ekranem 7″ w 2012 roku”. Dodatkowo Blair przewiduje, że po premierze iPada 3, iPad 2 będzie w dalszym ciągu dostępny w sprzedaży (równolegle z kolejnym iPadem), dzięki czemu jego ceny spadną – 16GB, WiFi – do 349 – 399 dolarów (obecnie najtańszy model dostępny jest za 499 dolarów).

Kiedy premiera iPada 3?

iPad pierwszej generacji został zaprezentowany 27 stycznia 2010 roku, natomiast jego następca – 2 marca 2011 roku. Wiele wskazuje więc na to, że kolejna generacja modelu doczeka się premiery w pierwszym kwartale przyszłego roku. Kiedy dokładnie? To wciąż pozostaje w sferze plotek. Dziś jednak pojawiła się wiadomość, że bardzo prawdopodobną dniem prezentacji, aczkolwiek wciąż niepotwierdzonym, jest 24 lutego 2012 roku. Jak zapewne dobrze wiecie, jest to dzień urodzin Steve’a Jobsa. Bardzo możliwe jest, że firma Apple będzie chciała poświęcić ten dzień właśnie kolejnemu iPadowi.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona