iPad 3 – kiedykolwiek zadebiutuje, będzie go sporo: 10 milionów w Q1 2012

tablet apple ipad 2

Praktycznie od momentu oficjalnej prezentacji iPada 2 zaczęto spekulować jaki będzie jego następca, tablet Apple kolejnej generacji i kiedy zadebiutuje. To wciąż pozostaje pod wielkim znakiem zapytania, niemniej na ten temat pojawia się coraz więcej nieoficjalnych wieści. Jedną z najnowszych jest fakt, iż iPad 3 ma zadebiutować w ciągu 3-4 miesięcy, tj. w marcu bądź kwietniu, a nie, jak wcześniej spekulowano, w lutym.

Z informacji uzyskanych przez DigiTimes wynika, że w czwartym kwartale bieżącego roku z taśm produkcyjnych zejdzie ok. 14-15 milionów iPadów 2, natomiast kwartał później – 4-5 milionów, by zrobić miejsce dla kolejnego iPada. Tego z kolei produkcja w Foxconn ma ruszyć w styczniu, jak wynika z wieści pochodzących od Kevina Changa, analityka Citigroup Global Markets. Chang prognozuje, że produkcja iPada 3 znacznie wzrośnie miesiąc później, w lutym. W sumie, w ciągu pierwszego kwartału 2012 roku, ma zostać wyprodukowanych ok. 9,5-9,8 milionów iPadów 3. Liczba ta zapewne jeszcze wzrośnie w kolejnym kwartale.

iPad pierwszej generacji został zaprezentowany 27 stycznia 2010 roku, iPad 22 marca 2011 roku – może w tych datach jest jakiś klucz, który mówi, kiedy powinniśmy się spodziewać premiery kolejnego tabletu spod znaku nadgryzionego jabłka? Jakkolwiek by nie było, ta zbliża się wielkimi krokami.

A czego możemy się spodziewać po nadchodzącym urządzeniu Apple? Cały czas spekuluje się na temat obecności w modelu ekranu Retina o rozdzielczości 2048×1536 pikseli oraz o szybszym i bardziej wydajnym procesorze – Apple A6.

źródło, źródło

Komentarze

 • Baton

  Kurde czemu tak pozno? Mam zamiar kupic tego ipada , wczesniejszym wyborem byl prime ale ipad wygral iloscia dostepnych aplikacji…

  • tomecki

   kupuj nie czekaj

  • KanonierKa

   Poczekaj na iPada3 , który znowu pozamiata wszystko dookoła !
   Warto zaczekać kilka miesięcy…

   • aix

    Jeśli czekać to tylko na tablet z Androidem. Mimo wszystko Android jest bardziej przyszłościowy. Ilu rzeczy nie ma ipad 2? Trójce też będzie brakować. Tegra3 wyznacza nowy poziom i zauważ, że na Androidzie masz konkurencję, więc ceny będą spadać, zaś dla Apple zawsze jest problem. Próbowałeś odtworzyć pliki MP# ze swoich kupionych legalnie płytek CD? To tylko 1 z przykładów.

  • hellypton

   Jeżeli zależy ci na 3G to jeszcze rozumiem, ale jeśli zamierzasz kupić wifi only to zdecydowanie brałbym transformera prime.

 • Baton

  Niby tak. ale jesli porownac ilosc aplickacji na ipada a na androida to wiadomo kto wygra. Pozatym tablety ktorymi sie bawilem z adroidem nie chodzily plynnie.

 • Fen

  Ja też sie zastanawiam Prime czy iPad…
  Ale:
  Jeśli czekać na spadek cen prime-a, albo na premierę ipad-a 3, to nagle budzimy się w Q2 2012. W Q3 ma wychodzić Asusowy tablet na Windowsie 8.
  W Q3 nie będzie już dyskusji o ilości aplikacji na tablety. (tak tak, Metro UI dla ARM-ów nie kompatybilne z wcześniejszymi. Horror w Visual Studio w okienku kompilacji dać build dla wszystkich platform zamiast dla x86 i x64…)

 • Tomek

  Ciekawe, czy nowy iPad będzie poprawnie obsługiwał Flasha. Koleżanka ma iPada 2 – straszna padaka. Praktycznie nie nadaje się do oglądania www.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona