Ważne

Wiadomość dnia: Steve Jobs nie żyje

Steve Jobs nie żyje

Firma Apple straciła wizjonera i geniusza, a świat – niesamowitego człowieka. Ci z nas, którzy mieli szczęście poznać Steve i pracować z nim – stracili drogiego przyjaciela i inspirującego mentora. Steve zostawił firmę, którą mógł założyć tylko ktoś taki jak on, a jego duch zawsze będzie dostrzegalny w poczynaniach Apple – możemy przeczytać na stronie Apple.

Wiadomość o śmierci Jobsa nadeszła całkowicie niespodziewanie. Piszące tego newsa tak naprawdę ciężko jest mi sklecić choć te kilka słów na temat człowieka – legendy, bez którego nie moglibyśmy dziś mówić o sukcesie Apple. O produktach firmy, które cieszą się niebywałą popularnością na całym świecie: iPadach, iPhonach, iPodach, Makach i wielu innych…

Nie jest tajemnicą, że Jobs cierpiał na nowotwór trzustki. W 2009 roku wziął dość niespodziewany urlop zdrowotny, a informując o tym swoich współpracowników, napisał w wiadomości, że problemy zdrowotne okazały się o wiele bardziej poważne niż podejrzewał. Dwa lata temu przeszedł zabieg przeszczepu wątroby. Od tego czasu coraz bardziej odsuwał się od Apple. Ledwie pod koniec sierpnia Jobs postanowił zrezygnować z roli CEO w Apple, przekazując pałeczkę w ręce Tima Cooka. Nie można nie odnieść wrażenia, że doskonale wiedział, że kres jego życia jest bliżej niż wszyscy się spodziewają…

Po śmierci Jobsa głos zabrali znani ludzie z technologicznego świata. I tak, Bill Gates, były prezes Microsoftu powiedział, że jest głęboko zasmucony tą informacją. Jest mało ludzi, którzy mają tak znaczący wpływ na świat, jak on. Jego działalność na pewno odciśnie piętno na życiu kolejnych pokoleń.

Mark Zuckerberg z kolei napisał, że dziękuje Jobsowi za bycie jego mentorem i przyjacielem. Dodał: Dziękuję za pokazanie, że to, co zrobiłeś, może zmienić świat.

Krótkie kondolencje postanowił wystosować także Barack Obama, który wraz z żoną jest bardzo zasmucony informacją, którą otrzymał. Steve był jednym z najwspanialszych amerykańskich innowatorów. Na tyle śmiały, by wierzyć, że może zmienić świat i na tyle utalentowany, by rzeczywiście to uczynić.

Steve Jobs miał 56 lat [1955 – 2011]. Dziękujemy Steve!

źródło, źródło

Komentarze

 • Artur

  [*]

 • Zex

  >R*I*P<

 • Artur

  [*]

  • agn

   kondolencje składa się rodzinie a żałobę nosi się w sercu. To tak tylko gwoli ścisłości żeby nie wstawiać durnowatych “świeczek”

   • michał

    durnowaty jest Twój komentarz

    • nomek

     Yyy… bynajmniej.

 • ghostcat

  Cóż, można go lubić lub nie, ale odwagi i wizjonerstwa odmówić mu nie można. To on nadawał bieg trendom i to za jego pomysłami dotąd podążają inni. Może i prochu nie wymyślił, ale miał niezwykły talent do zbierania różnych technologii i ideii i montowania z nich czegoś za czym potem reszta podążała. Szkoda, bo z pewnością był jedną z największych ikon IT. RIP

 • kashiash

  aż się zdziwiłem, ze ani iphone ani ipad nie zmieniły automatycznie tapety na taką z motywem żałobnym

  • Artur

   żałoby narodowe to nasz patent …

 • tomecki

  gdybym chciał być złośliwy to powiedział bym że to doskonały marketing z którego słynie apple i między innymi ich Były CEO no bo iOS 5 i data 5 października.
  Jednak i tak śledzę z wypiekami jego historię no i szacun za Pixara i Toy Story :) że o innych rzeczach wymienianych tu na forum wielokrotnie już nie wspomnę. Toczył nierówną prywatną wojnę z chorobą a jak się okazuje był przyjacielem CEO MS Billa :)
  bardzo ciekawa postać

 • rootpl

  Rozbraja mnie jak na różnych stronach nazywają go “wynalazcą”. Według wielu portali internetowych to on wynalazł telefony komórkowe i odtwarzacze mp3 … żałosne. Gość miał smykałkę do interesu i wiedział jak zrobić genialny PR i reklamę i na tym zarobić ale gdy patrzę jak po jego śmierci okrzykują go “geniuszem” to mnie krew zalewa … jeszcze ludzie uwierzą, że on naprawdę wynalazł prostokąt z zaokrąglonymi kątami -.-

  • next

   Mam podobne zdanie, jeszcze nie ostygł….a robią już z Niego Boga, Boga technologii, komputerów i najwiekszego z wielkich – tak działa właśnie światowy PR Applowski, czy świat z tego powinień się cieszyć(??), że marketing i PR stał się religią, moim zdaniem to nie jest nic chlubnego dla świata

   A robienie ze Steve wielkiego wizjonera czy wynazcy to ogromne nadużycie wobec prawdziwych wynalazców i odkrywców – był tylko świetnym sprzedawcą gadżetów

   • Kris

    Zycze Ci abys w jednej milionwej procenta byl takim wprzedawca jak to okresliles, co jest ze w nas Polakach jest ciagle taka nuta zawisci

 • Ja-Gaar

  @rootpl

  to tylko świadczy o poziomie pseudo-portali i pseudo-redaktorów.

  Jobs był przede wszystkim managerem – mistrzem marketingu, tak lekcewazonego i wysmiewanego w naszym kraiku.
  Tyle, że to własnie marketing pozwala firmom zarabiac miliony,a niewielu ludzi wie, co naprawdę oznacza to pojęcie. Zwłaszcza w kraju nad Wisłą, gdzie wszyscy znają się na wszystkim.

 • rootpl

  Dokładnie o tym mówię. Apple to mistrz marketingu i za to należą się im oraz Jobsowi wielkie brawa i uznanie. A nie to, że nagle odmienili świat jak podają serwisy na całym świecie … na Boga przecież oni nie wynaleźli penicyliny czy bomby atomowej … po prostu włożyli coś co już zostało wynalezione do ładnego opakowania dodając kilka swoich usprawnień i tyle.
  Szkoda człowieka jak każdego innego ale nie dajmy się zwariować.

  • tomecki

   nie do końca, apple w 1984 roku zaprezentowało komputer z myszką i graficznym GUI a MS w 1985 roku wypuściło ms//pc//-dos czyli na “textowo” więc przestańmy się wzajemnie czepiać kto to wizjoner i wynalazca czy sprzedawca. Wpłynęło to na obszar naszego życia, ulepszania powstały kropka i zostawmy człowiekowi to co mu się należy, uszanujmy jego wkład w komputery. A jeżeli nie widzicie/ widzisz/ że komputery to część naszego życia to jesteś totalny ignorant.

   • Kris

    Mysle, ze my po prostu czesto niedostrzegamy tego co nas otacza i korzystajac z tego caly czas staja sie dla nas rzeczy te zbyt popularne, steve jobs wytyczyl dobre trendy na rynku i chwala mu za to.

   • Xerox to wymyślił, ale nie opatentował, Apple (w pewnym sensie ukradło, podobnie jak MS) tylko potrafiło sprzedać – potwierdza się więc teoria o dobrym marketingu.

 • Ja-Gaar

  nie do konca jest to takie banalne, jak piszesz.
  Gdyby było, większośc firm z łatwością powtarzałoby sukces Apple.
  Tak nie jest – bo nie wystarczy ‘parę usprawnien’ i ładne opakowanie.
  I żeby nie było – z produktów z jabłkiem mam tylko iPada. ;-P

 • mekintosz

  Widac z komantarzy, ze wielu z Was zna firme apple od czasu wyprodukowania iphonea i ipada. Jednak firma ta od 1984 roku zaskakiwala roznymi nowatorskimi pomyslami, czesto chybionymi, nie sprawdzonymi. Ostatnie 10 lat to rozkwit marketingowy i PR w polaczeniu z nielymi produktami, nie koniecznie jednak az tak innowacyjnymi. Akurat Jobs byl wspoltworca dzisiejszej potegi apple, od chwili zlozenia firmy z Wozniakiem przez powrot do niej i postawieniu na nogi updajacego dziecka do ostatniej fali sukcesu i-produktow.

 • mekintosz
 • m258

  mówicie co chcecie, ale szacunek się człowiekowi nalezy

 • Kris

  Mysle ze nie tylo szacunek bo to co media podaja o nim swiadczy ze to jest to niezykla postac

 • Marcin “Azawakh”Wojciechowski

  Śmierć Steva to cioś dla Apple i Apple bez Jobsa to jak zima bez śniegu; niby jest a tak jakby jej nie było. To smutne ale śmierć Steva może przyczyni się do zakończenia idiotycznych wojen patentowych a do danych iUrządzeń trafi wreszcie flash i w niepamięć odejdzie obudowa typu unibody dzięki czemu każdy będzie mógł wymienić sobie sam w domu baterie. Steve spoczywaj w spokoju…

 • ja

  dla wszystkich co myślą, że Apple to tylko ipady i iphony:

  http://www.youtube.com/watch?v=MQtWDYHd3FY

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona