(fot. Netflix)

Netflix prawie jak TikTok. Nowa funkcja debiutuje w aplikacji

Bez obaw, Netflix nie zapragnął być kolejnym serwisem społecznościowym. Mimo to, nowa funkcja jest widocznie inspirowana aplikacją TikTok.

Nowy sposób promowania autorskich produkcji

Mogłoby się wydawać, że na rynku zdominowanym przez Facebooka i Instagrama trudno będzie przebić się nowemu graczowi i dotrzeć do milionów użytkowników. Cóż, Chińczycy za pomocą aplikacji TikTok udowodnili, że jest jeszcze miejsce dla nowych serwisów społecznościowych.

Co więcej, TikTok osiągnął tak ogromną popularność, że najpewniej w obawie przed utratą użytkowników, imperium Marka Zuckerberga zaczęło wprowadzać nowe funkcje, wyraźnie inspirowane chińską aplikacją.

Netflix Fast Laughs
(fot. Netflix)

Na skopiowanie TikToka zdecydował się nawet Netflix. Firma właśnie rozpoczęła wdrażanie funkcji o nazwie Fast Laughs, której interfejs jak najbardziej kojarzy się z wspomnianą przed chwilą aplikacją społecznościową. Materiały wyświetlane są w pionie, pomiędzy poszczególnymi filmikami przyłączamy się za pomocą gestu pociągnięcia do góry, a do tego dostępne są także reakcje i funkcja udostępniania.

Netflix Fast Laughs to nie jest po prostu klon TikToka

Mimo iż interfejs jest bardzo zbliżony do TikToka, to funkcja Fast Laughs nie jest zbiorem krótkich filmów, wrzuconych przez użytkowników serwisu. Została ona wprowadzona jako nowa metoda promowania autorskich produkcji – różnych programów, seriali, filmów czy stand-upów.

W sekcji Fast Laughs dostępne są krótkie nagrania, pochodzące z autorskich produkcji. Przykładowo, mogą to być najbardziej zabawne sceny z Big Mouth, The Crew czy Moxie. Dzięki temu wybrane fragmenty zobaczymy bez konieczności oglądania całego serialu lub filmu.

Z poziomu nowej funkcji użytkownik może rozpocząć oglądanie konkretnej produkcji lub ewentualnie dodać ją listy. Dodatkowo, materiały można łatwo udostępnić na wielu popularnych platformach – WhatsApp, Instagram, Snapchat czy Twitter.

Obecnie z nowości skorzystają wyłącznie użytkownicy iPhone’ów. Ponadto, początkowo Netflix zamierza sprawdzić funkcję tylko w wybranych regionach – USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo, kiedy opcja zostanie wdrożona również na Androidzie. Nie poznaliśmy także harmonogramu udostępnienia Fast Laughs w innych krajach.

Tabletowo.pl teraz także na TikToku!

Przy okazji, chcieliśmy Was zaprosić do śledzenia naszego profilu na TikToku, w którym dostarczamy najciekawszych informacji ze świata nowych technologii.