Będzie nowy, tańszy plan dla użytkowników wyłącznie mobilnego Netfliksa?

Nie od dziś wiadomo, że Netflix lubi testować nowe, droższe cenniki na nowych klientach. Tym razem do fazy testów trafił ciekawy pakiet, tym razem tańszy, którego wartość wynosi około 14 złotych. Co ciekawe, nowy plan jest skierowany wyłącznie do użytkowników mobilnych.

W połowie stycznia pojawiła się informacja, że Netflix w USA podniósł ceny wszystkich pakietów. Polski oddział serwisu zapowiadał wtedy, że cennik jest indywidualnie dobierany do każdego kraju i że Polski podwyżki na razie nie obejmują. Nie musieliśmy długo czekać, bo już na początku marca na polskiej stronie platformy jednak wyświetlił się nowy, droższy cennik. Nie obejmuje on wszystkich osób, a tylko nowych, wybranych użytkowników. Okazało się jednak, że zmiany są tylko efektem prowadzonych testów i nie oznacza to, że nowe ceny zostaną wprowadzone na stałe.

Reklama

Aktualnie w Indiach testowany jest nowy pakiet, który został wyceniony na 250 rupii miesięcznie, co po przewalutowaniu wynosi około 14 złotych. Chyba sami przyznacie, że cena jest wręcz rewelacyjna. Wszystko przez to, że plan jest skierowany wyłącznie do użytkowników, którzy zamierzają korzystać z platformy na jednym urządzeniu mobilnym.

Oczywiście to, że w Indiach trwają testy nie oznacza, że pakiet trafi do Polski. Chociaż wydaje mi się, że można szukać analogii względem początkowego podniesienia cen abonamentów w USA, a późniejszym wprowadzeniem podobnych testów do naszego kraju. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie plany w Indiach są tańsze i pewnie w Polsce mobilny pakiet kosztowałby około 22 złote. Taka cena na pewno obniżyłaby atrakcyjność oferty. Dodatkowo, jestem wręcz przekonany, że wprowadzenie podobnego planu spowodowałoby nagły wzrost pobrań emulatorów systemu Android.

Polecamy również: 

Netflix w Polsce blokuje możliwość korzystania z darmowego okresu próbnego

Źródło: The Verge, Engadget