Netflix testuje w Polsce nowy, droższy cennik – na razie na nowych klientach

W połowie stycznia użytkownicy platformy Netflix w Stanach Zjednoczonych otrzymali nowe, wyższe ceny za poszczególne pakiety. Polski oddział serwisu zapowiadał wtedy, że naszego kraju podwyżki na razie nie obejmują. Nie oznacza to jednak, że amerykański gigant nie może sobie trochę nowych cen „potestować”, co też właśnie czyni.

Mimo wszystko, skoro podwyżki poszczególnych pakietów pojawiły się za granicą, nie powinniśmy być specjalnie zaskoczeni tym, że firma może zdecydować się na podobny ruch także w naszym kraju. Choć wszystko wskazuje na to, że nie nastąpi to jeszcze teraz, ponieważ przedstawiciele serwisu zapewniają, iż pojawiające się w przypadku nowych użytkowników wyższe ceny, są tylko efektem prowadzonych testów.

Reklama

To, że mamy do czynienia z testami potwierdzać zdaje się również fakt, iż nowe ceny pakietów różnią się od siebie w wielu przypadkach. U mnie, po wylogowaniu z konta nowy cennik kształtuje się następująco:

Bez zmian pozostał zatem pierwszy, najniższy pakiet. Pozostałe dwa urosły względem aktualnej ceny odpowiednio o 6 i 13 zł. Z kolei przypadki zaprezentowane w serwisie nflix.pl, zarówno przez redakcję, jak i użytkowników pokazują jeszcze inne zestawienia cen za pakiety (odpowiednio Podstawowy/Standard/Premium):

  • 39/52/65
  • 37/50/63
  • 34/47/60

Jak zapewnia w swoim oficjalnym oświadczeniu polski oddział Netflixa, testowanie nowego cennika nie musi oznaczać wprowadzenia nowych cen na stałe.

Testując różne poziomy cenowe chcemy lepiej zrozumieć, jak użytkownicy postrzegają i cenią platformę Netflix. Testy te niekoniecznie oznaczają wprowadzenie konkretnych, nowych cen, a ich testowe wartości nie będą widoczne dla wszystkich.

Testy jak na razie dotyczą nowych klientów. Ci, którzy już teraz korzystają z któregoś z planów, wciąż widzą stare ceny, a więc 34 zł za pakiet Podstawowy, 43 zł za pakiet Standard i 52 zł za pakiet Premium. W ramach testów zmieniają się tylko ceny poszczególnych opcji – nie zmienia się to, co wchodzi w ich skład.

Źródło: nflix.pl