fot. mohamed_hassan / Pixabay

Netflix podniósł ceny wszystkich pakietów. Na razie w USA, ale w Polsce też może to zrobić [aktualizacja]

Sytuacja na rynku zmusza wszystkie firmy do sukcesywnego podnoszenia cen za swoje produkty i usługi. Jest to całkowicie zrozumiałe, aczkolwiek jednocześnie niechętnie widziane przez klientów. Ceny pakietów Netflixa od dłuższego czasu pozostawały na takim samym poziomie, ale właśnie się to zmieniło.

Jak poinformował serwis CNBC, Netflix podniósł dziś ceny wszystkich swoich pakietów dla klientów w Stanach Zjednoczonych. Za pakiet Podstawowy, który daje możliwość oglądania materiałów w tym samym czasie tylko na jednym urządzeniu, w dodatku bez dostępu do jakości HD, platforma od teraz liczy sobie 8,99 USD miesięcznie, czyli o jednego dolara więcej niż do tej pory.

Reklama

Za pakiet Standard, dający możliwość oglądania filmów i seriali w jakości HD w tym samym czasie na maksymalnie dwóch ekranach trzeba zapłacić 12,99 USD miesięcznie, podczas gdy wcześniej cena za niego wynosiła 10,99 USD. Z kolei pakiet Premium, w którym można oglądać materiały w jakości Ultra HD na jednocześnie czterech wyświetlaczach serwis od teraz liczy sobie 15,99 USD, czyli o dwa dolary więcej niż do tej pory.

To już czwarta podwyżka cen w Stanach Zjednoczonych. Ostatnia miała miejsce w październiku 2017 roku, a najnowszą platforma uzasadnia w następujący sposób:

Od czasu do czasu zmieniamy ceny, inwestując w doskonałą rozrywkę i poprawiając ogólne wrażenia z Netflix.

Nowe ceny zaczynają obowiązywać nowych subskrybentów od razu, natomiast obecnym opłaty zostaną podniesione w ciągu trzech najbliższych miesięcy.

Po ostatniej podwyżce cena pakietu podstawowego w Stanach Zjednoczonych ma równowartość ~34 złotych – tyle samo kosztuje on w Polsce. Pozostałe dwa są jednak już zauważalnie droższe: 12,99 USD za pakiet Standard = ~49 złotych, a 15,99 USD za pakiet Premium = ~60 złotych. Dla porównania, w Polsce kosztują one – odpowiednio – 43 i 52 złote.

W rozmowie na czacie z pracownikiem Netflixa otrzymałem informację, że na razie nic nie wie o podwyżkach cen w Polsce. Skoro jednak w Stanach Zjednoczonych w dwóch przypadkach są one (po bezpośrednim przeliczeniu) wyższe niż w naszym kraju (podczas gdy do tej pory były podobne), to nie można wykluczyć, że wkrótce i u nas ceny zostaną podniesione.

Aktualizacja (16.01.2019)

Biuro prasowe polskiego oddziału Netflixa przesłało na naszą skrzynkę mejlową oświadczenie, że w Polsce na razie nie są planowane podwyżki cen żadnych z dostępnych w ofercie pakietów:

Koszt subskrypcji Netflix jest indywidualnie ustalany dla każdego kraju. Wzrost cen w Stanach Zjednoczonych nie oznacza zmiany cen w Polsce.

Biuro prasowe Netflix

Polecamy również:

Netflix przez pół roku za darmo w Play. Dla serialowych maniaków w sam raz

Źródło: CNBC, BGR