Netlix dodał kolejne smartfony do listy urządzeń obsługujących tryb HDR | Tabletowo.pl

Netlix dodał kolejne smartfony do listy urządzeń obsługujących tryb HDR

Dołącz do dyskusji 0

Netflix istnieje już od roku 1997, a usługi streamingowe prosto z Kalifornii pojawiły się w kraju nad Wisłą nieco ponad osiemnaście miesięcy temu. Mimo to, serwis zdążył na stałe zagościć u wielu z nas, więc tym bardziej cieszą kolejne smartfony wspierające tryb HDR w aplikacji.

Na początku marca tego roku informowaliśmy Was, że Netflix wkrótce doda tryb HDR do swoich materiałów. I w istocie tak się stało – obraz High Dynamic Range już wkrótce zawitał do aplikacji i nie trzeba było długo czekać, żeby kolejne smartfony otrzymywały wsparcie dla tego trybu. Zaczęło się od niepełnego wsparcia dla Galaxy S8 i LG G6, na początku ubiegłego miesiąca do szczęśliwego grona dołączyli posiadacze Sony Xperii XZ Premium, a gdzieś w międzyczasie jeszcze LG V30. A dzisiaj doszło jeszcze kilka – a dokładniej rzecz ujmując, dwa, świeżo zaprezentowane telefony.

Samsung Galaxy Note 8 został oficjalnie pokazany światu na konferencji #UNPACKED 23 sierpnia, a Sony pokazał nam swojego nowego flagowca – Xperię XZ1 – osiem dni później, na targach IFA w Berlinie. Netflix się nie ociągał, gdyż już teraz oba urządzenia otrzymały wsparcie dla HDR.

Chciałby się powiedzieć, że posiadacze nowych smartfonów nie musieli długo czekać, ale takich jeszcze… nie ma. A w każdym razie jeśli mówimy o osobach kupujących smartfon w sklepach, bo wiele osób i różnego rodzaju redakcji otrzymało już telefon do testów.

Warto zaznaczyć, że Samsung Galaxy Note 8 jest pierwszym smartfonem Koreańczyków, który w pełni wspiera tryb HDR Netflixa. Jeżeli chodzi o oficjalną listę (którą możecie znaleźć tutaj), to dokładnie rzecz ujmując – LG G6 wspiera tryb Dolby Vision, zaś LG V30, Samsung Galaxy Note 8, Sony Xperia XZ Premium oraz Sony Xperia XZ1 Premium tryb HDR. Wymagana jest nie tylko aplikacja w wersji 5.0 (lub wyższej), ale również – podobno – najnowsza wersja oprogramowania.

Korzystacie z Netflixa? A może macie nawet smartfona, który wspiera tryb HDR? Jeśli tak, to dajcie znać czy High Dynamic Range działa jak należy ;).

AktualizacjaJak donosi portal SammyHub, Galaxy Note 8 nie jest pierwszym smartfonem Samsunga, na którym działa tryb HDR w Netflixie. Wbrew oficjalnej liście, robi to również Note 7, Galaxy Tab S3, a także S8 i S8+, mimo zakończonego oficjalnego wsparcia.

źródło: Android Police, SammyHub
grafika główna: Pexels, Wikipedia

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona