Ważne

Właściciele Galaxy S8 i LG G6 mogą oglądać filmy i seriale na Netflixie w HDR

Posiadanie smartfonów najnowszej generacji w przypadku użytkowników Netflixa niesie za sobą kolejną korzyść. Amerykańska platforma wprowadziła bowiem możliwość oglądania filmów i seriali w jakości HDR na wybranych urządzeniach. Na obecną chwilę ich lista nie jest zbyt okazała, aczkolwiek właściciele LG G6 oraz Samsunga Galaxy S8 mogą cieszyć się zdecydowanie lepszym obrazem, aniżeli posiadacze starszych modeli telefonów.

Przypomnijmy: HDR (high dynamic range) to nic innego, jak odwzorowanie jasności wyświetlanego obrazu w stopniu porównywalnym do zakresu jasności widzianej przez ludzkie oko. Brzmi skomplikowanie, jednak chodzi głównie o to, że – ogólnie rzecz ujmując – streamowane materiały są lepszej jakości i sprawiają wrażenie, jakbyśmy oglądali nie film czy serial, a realne sceny na własne oczy.

Netflix HDR powinien być sukcesywnie wprowadzany i kompatybilny z kolejnymi urządzeniami. Oficjalnie, jak podaje amerykański potentat, jedynym smartfonem, wspierającym tę technologię, jest LG G6. Jednak jeden z użytkowników Galaxy S8+ potwierdził na Twitterze, że po aktualizacji aplikacji Netflixa do wersji 5.o.1 też może oglądać materiały w jakości HDR.

HDR znany jest przede wszystkim ze smartfonów, gdzie przy okazji robienia zdjęć lub nagrywania filmów pozwala uchwycić jeszcze lepszej jakości obraz. Teraz ta technologia wkracza powoli na nowy segment, dzięki czemu zapewni znacznie bardziej „wiarygodne” doświadczenia wizualne. Miejmy nadzieję, że już wkrótce z jej dobrodziejstw będą mogli skorzystać wszyscy użytkownicy, którzy oglądają na swoich urządzeniach filmy i seriale przez internet.

Źródło: HDTVtest@rayhahn1

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona