Stranger Things 4 (fot.

Znacznie lepszy dźwięk w 4. sezonie Stranger Things. Netflix uruchamia Spatial Audio

Netflix korzysta już z nowej technologii dźwięku przestrzennego AMBEO 2-Channel Spatial Audio. Będzie można jej używać podczas seansu 4. sezonu Stranger Things.

Spatial Audio na Netfliksie

Sennheiser ogłosił uruchomienie nowego ulepszenia dźwięku dla wszystkich widzów, którzy mają dostęp do Netfliksa i korzystają ze sprzętu stereo. Chodzi o algorytm dźwięku przestrzennego AMBEO 2-Channel Spatial Audio. Za jego pomocą osiąga się wrażenie przestrzenności daleko wykraczające poza klasyczny system stereo. Oryginalne miksy przekładane są na 2-kanałowy dźwięk, jakiego jeszcze nie słyszeliśmy w Netfliksie.

Sennheiser AMBEO Spatial Audio

To największa zmiana dotycząca dźwięku w serwisie Netflix od czasu dostępności treści wideo produkowanych w standardach Dolby Atmos lub MPEG-H Audio. Technologia dwukanałowego renderowania dookólnego miksu, który jest wypuszczany jako stereo dostępna jest w standardowych telewizorach, systemach stereo, słuchawkach, tabletach i laptopach.

Stranger Things 4 w lepszym audio

Netflix jest pierwszą platformą VOD, która zapewnia udoskonalone wrażenia dźwiękowe za pomocą AMBEO 2-Channel Spatial Audio. Serwis postarał się, żeby jedna z najnowszych produkcji – czwarty sezon Stranger Things mógł korzystać z nowego systemu miksowania stereo. Jakie inne tytuły zyskały na tym wdrożeniu?

Stranger Things 4

Oprócz dzieła braci Duffer, na pierwszy ogień poszła seria Wiedźmin, a także oryginalny film Netfliksa – Czerwona nota. Planuje się wdrożenie Spatial Audio od Sennheisera także w innych dostępnych w serwisie filmach i serialach.

Jeśli chcielibyśmy uzyskać aktualną listę treści dostępnych w AMBEO Spatial Audio, wystarczy, że wpiszemy w polu wyszukiwania Netflix frazę „Spatial Audio”.

Spatial Audio na Netflix
To wyniki wyszukiwania „Spatial Audio” w Netfliksie. Jest już tego trochę

Rzeczywiście, dźwięk w nowym sezonie Stranger Things stoi na wysokim poziomie. Mark Peterson, który odpowiada za kwestie dźwiękowe w serialu, naprawdę przyłożył się do pracy. Jest też pod sporym wrażeniem tego, jak AMBEO Spatial Audio stara się odtworzyć dźwięk przestrzenny w dwóch kanałach. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji wypróbować nowej jakości audio, to zdecydowanie warto! Nie trzeba zmieniać żadnych opcji w ustawieniach – nowy system włączy się automatycznie, jeśli tylko będzie dostępny w danym tytule.