(fot. Mateusz Budzeń)

W LINK4 bezpieczna jazda się opłaca. Rekordzista otrzymał nagrodę o wartości ponad 1200 zł

Klienci LINK4 mogą skorzystać z interesującej oferty ubezpieczenia samochodu. Podczas trwania polisy otrzymują licencję na nawigację NaviExpert, która służy do śledzenia ich stylu jazdy. Jeśli poruszają się zgodnie z przepisami, to otrzymują zwrot zapłaconej składki. W założeniach ma to poprawić poziom bezpieczeństwa i jak się okazuje, osób chcących skorzystać z promocji nie brakuje.

Niektórzy z pewnością stwierdzą, że oferta uderza w prywatność kierowców. W końcu muszą oni jeździć z włączoną nawigacją, a LINK4 gromadzi dane o stylu jazdy, liczbie przekroczeń prędkości czy liczbie gwałtownych przyśpieszeń. Należy mieć jednak na uwadze, że skorzystanie z oferty jest dobrowolne i co więcej, zachęca ona do jazdy zgodnej z przepisami.

Bezpieczna jazda po prostu się opłaca

LINK4 poinformował, że ponad 34 tys. kierowców zdecydowało się na jazdę z regularnie włączoną nawigacją w programie LINK4 Kasa Wraca. Według zgromadzonych danych, bezpieczna jazda jak najbardziej się opłaca, bowiem średnia wysokość nagrody wynosi 220 zł wśród kierowców, którzy w 11 okresach rozliczeniowych spełnili warunki bezpiecznej jazdy. Łącznie, w ciągu dwóch lat, osoby biorące udział w programie wygenerowały ponad 1,3 mln zł premii, pokonując 70 mln kilometrów.

(fot. naviexpert.pl)

Wygraną za bezpieczną jazdę można przeznaczyć na poczet odnowienia polisy w kolejnym roku, a także można odebrać ją w formie pieniężnej. Jak podaje LINK4, rekordzista otrzymał nagrodę o wartości ponad 1200 zł.

Zebrane dane wskazują ponadto, że co 4 kilometr został przejechany z przekroczeniem prędkości, przy czym co piąty z przekroczeniem do 10 km/h, a co szósty w przedziale od 10 do 30 km/h. Z kolei gwałtowniejszych hamowań odnotowano ponad 2 razy więcej niż przyspieszeń, na co wpływ mogą mieć również inni kierowcy. Trzy raz rzadziej od gwałtowniejszych hamowań występują bardzo gwałtowne hamowania, które zazwyczaj wymuszone są nieprzewidzianą sytuacją.

Jak zdobyć nagrodę? Oczywiście należy korzystać z nawigacji NaviExpert i jeździć bezpiecznie. Dodatkowo, kierowca musi przejechać minimum 200 km w miesiącu, w tym czasie uruchamiając aplikację w trakcie co najmniej 5 różnych dni i pokonując danego dnia minimum 10 km.

Polecamy także:

Nie wiesz czy elektryczny Jaguar I-Pace jest dla Ciebie? Ta aplikacja pomoże w podjęciu decyzji

źródło: materiały prasowe