Windows 10 logo

Nareszcie! Powiadomienia z Androida będą się synchronizowały z Windows 10

Program Windows Insider pozwala na podejrzenie, jakie zmiany planowane są w Windows 10. Okazuje się, że najnowsza wersja zawiera opcję, na którą czekaliśmy od dłuższego czasu. Nareszcie Microsoft wprowadza synchronizację powiadomień pomiędzy Androidem i Windowsem.

Rok temu Microsoft po raz pierwszy zaprezentował aplikację Twój telefon, który miał ułatwić przesyłanie plików między komputerem z Windowsem 10, a smartfonem z systemem operacyjnym Android lub iOS. W następnych aktualizacjach dodawano różne funkcje, na przykład wysyłanie wiadomości tekstowych bezpośrednio z komputera czy dublowanie ekranu smartfona.

Reklama

Wcześniejsze zmiany wprowadzały coraz więcej przydatnych rozwiązań, lecz to właśnie teraz Microsoft implementuje funkcję, na którą długo przyszło nam czekać. Członkowie najnowszej wersji programu Windows Insider otrzymują nową wersję aplikacji Twój telefon, która została doposażona w mechanizm synchronizacji powiadomień. Działa to w ten sposób, że jeśli użytkownik odczyta powiadomienie na komputerze z Windows 10, to ono automatycznie zniknie ze smartfona. Oczywiście, mechanizm działa też w drugą stronę i odczytane komunikaty na urządzeniu mobilnym zostaną usunięte na pececie.

Co ciekawe, Microsoft pomyślał też o możliwości wybraniu aplikacji, które będą synchronizować powiadomienia z komputerem użytkownika. Myślę, że dzięki temu rozwiązaniu będzie łatwiej o zachowanie przejrzystości w przychodzących powiadomieniach.

Tak jak wcześniej wspominałem, na ten moment nowa opcja dostępna jest tylko dla członków programu Windows Insider. Jeśli chcielibyście samemu ją wypróbować, to musicie dołączyć do grona osób testujących Windowsa. Należy jednak pamiętać, że wydawane wersje systemu nie zawsze są stabilne i mogą pojawiać się w nich błędy.

Źródło: xda-developers