Your Phone od Microsoftu pozwala na połączenie smartfona z komputerem. Na razie aplikacja nie potrafi zbyt wiele

Na Windowsie brakuje dobrego narzędzia, dzięki któremu moglibyśmy połączyć ze sobą komputer i smartfon. MacOS i iOS współpracują ze sobą bardzo dobrze, podobnie jak Linux i Android, dzięki aplikacji KDE Connect. Jak się okazuje, Microsoft również przygotował wygodne narzędzie do synchronizacji danych pomiędzy urządzeniami. Nazywa się ono Your Phone i już można je pobierać ze sklepu z aplikacjami.

Windows niechętnie współpracuje z innymi urządzeniami, zwłaszcza smartfonami. Co prawda, można zaopatrzyć się w takie narzędzia jak EasyJoin lub Pushbullet, ale żadne z nich nie dorówna na przykład KDE Connect, które już od dawna jest dostępne dla użytkowników systemów typu Linux.

Reklama

https://www.tabletowo.pl/2017/08/21/kde-connect-powiadomienia-linux/

Microsoft postanowił coś z tym zrobić i pracuje nad aplikacją Twój Telefon (Your Phone), która ma pozwolić na synchronizację danych pomiędzy komputerem z Windowsem a smartfonem. To narzędzie można już instalować.

Your Phone znajdziecie w Microsoft Apps. Po instalacji program poprosi nas o zalogowanie się na konto Microsoft (jeśli wcześniej tego nie zrobiliście). Następnie musimy podać numer telefonu, na który zostanie wysłana wiadomość SMS z linkiem do aplikacji Microsoft Apps na Androida. Trzeba ją zainstalować i zalogować się tam na to samo konto. I już, nasze urządzenia powinny być ze sobą połączone.

Niestety, jak na ten moment, narzędzie pozwala tylko i wyłącznie na synchronizację zdjęć.

Microsoft zapewnia jednak, że w przyszłości Your Phone ma pozwolić na pisanie SMS-ów, a także będzie odbijać powiadomienia ze smartfona na ekran komputera. Te funkcje możemy mieć już teraz, bez logowania się na konto Microsoft, dzięki aplikacji EasyJoin. W przyszłości gigant chce dodać również wsparcie dla urządzeń z systemem iOS.

https://www.tabletowo.pl/2018/05/31/easyjoin-synchronizacja-miedzy-smartfonem-a-innym-urzadzeniem/

Jak na ten moment, narzędzie jest dosyć słabe, jednak w przyszłości może okazać się naprawdę dobre. Jeśli potrzebujemy takiego programu „na już”, to polecam przyjrzeć się innym rozwiązaniom, nieco dojrzalszym i bardziej rozbudowanym. Na Your Phone od Microsoftu na pewno jeszcze przyjdzie czas.

Źródło: XDA-Developers, własne