AnTuTu
fot. Pexels

Najwydajniejsze smartfony z Androidem na świecie. Na którym miejscu jest Samsung?

Wydajność to jeden z aspektów, na który producenci urządzeń z Androidem kładą bardzo duży nacisk. Jakie aktualnie są najwydajniejsze smartfony z Androidem na świecie? Odpowiedź na to pytanie właśnie dostarczyło niezawodne AnTuTu.

Reklama

Mocny procesor to zawsze zaleta

Producenci nie bez powodu niemal za każdym razem podkreślają wydajność swoich najnowszych urządzeń. Dla wielu użytkowników to bardzo ważny aspekt, szczególnie jeśli są oni wymagający i oczekują, że sprzęt poradzi sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi operacjami, które wymagają ogromnej mocy obliczeniowej (na przykład w zaawansowanych grach).

AnTuTu jest jednym z najbardziej miarodajnych benchmarków, ponieważ użytkownicy na całym świecie masowo testują tym programem wydajność swoich urządzeń. Dzięki temu zbiera on mnóstwo danych i może przedstawić wiarygodne informacje.

AnTuTu ma w zwyczaju publikować ranking najwydajniejszych smartfonów zarówno w samych Chinach, jak i w ujęciu globalnym. Do tego pierwszego za parę chwil się odniosę, a tymczasem sprawdźmy, jakie były najwydajniejsze smartfony z Androidem na świecie w grudniu ubiegłego roku.

Najwydajniejsze smartfony z Androidem na świecie według AnTuTu (grudzień 2020)

Z zebranych na całym świecie danych wynika, że najwydajniejszym, flagowym smartfonem z Androidem w grudniu 2020 roku był Huawei Mate 40 Pro, który utrzymał pierwszą pozycję, bowiem mógł się nią pochwalić również w listopadzie ubiegłego roku. Co ciekawe, jednocześnie jest to jedyny high-end z procesorem innym niż Qualcomm Snapdragon w TOP 10.

W najlepszej dziesiątce udało się też znaleźć dwóm smartfonom Samsunga: Galaxy Note 20 Ultra 5G i Galaxy S20 FE 5G. Warto w pierwszym przypadku zauważyć, że mowa tu o wersji ze Snapdragonem 865+, która jest sprzedawana m.in. w Stanach Zjednoczonych i Chinach, ale nie w Europie. TOP 10 zamyka zaś POCO F2 Pro.

najwydajniejsze smartfony z Androidem na świecie grudzień 2020 AnTuTu
Najwydajniejsze smartfony z Androidem na świecie – grudzień 2020 (źródło: AnTuTu)

Ranking, uwzględniający dane z całego świata, różni się od tego, który bierze pod uwagę testy przeprowadzone wyłącznie w Chinach. W tym ostatnim na pierwszym miejscu znalazł się bowiem zaprezentowany pod koniec grudnia 2020 roku Xiaomi Mi 11, który nie jest jeszcze dostępny globalnie, a ponadto nie ma w nim ani jednego smartfona Samsunga.

Najwydajniejsze smartfony z Androidem vs najwydajniejsze sprzęty z iOS

Najwydajniejsze smartfony z Androidem, które przetestowano w grudniu 2020 roku, ustępują jednak najwydajniejszym iPadom Pro z procesorami Apple A12Z Bionic i Apple A12X Bionic (nawet Xiaomi Mi 11, który w zeszłym miesiącu „wykręcił” średnio 708425 punktów, aczkolwiek tylko w pierwszym przypadku).

najwydajniejsze urządzenia z iOS na świecie grudzień 2020 AnTuTu
Najwydajniejsze urządzenia z iOS na świecie – grudzień 2020 (źródło: @AnTuTu)

Wkrótce jednak najwydajniejsze smartfony z Androidem ponownie będą pierwsze, ponieważ pojawiają się informacje, że modele z procesorem Qualcomm Snapdragon 888 są w stanie „wykręcić” w AnTuTu nawet ponad 770 tysięcy punktów.