Fot za: GizmoChina

Ostatnie zestawienie najwydajniejszych smartfonów wg AnTuTu wyraźnie pokazuje, że takie porównania nie mają sensu

Rok 2018 dobiegł końca, a jego ostatni miesiąc był bogaty w premiery nowych smartfonów. Wszystkie najwydajniejsze zostały ujęte w zestawieniu benchmarka AnTuTu, według którego grudniowym najmocniejszym sprzętem z Androidem na pokładzie jest Nubia Red Mars Magic.

Nubia Red Mars Magic zgarnęła pierwsze miejsce z wynikiem 320464 punktów. Druga lokata należała się Huawei Mate 20 za 309130 punktów. Na podium stanął też Honor V20, który również działa na najwyższym z procesorów Huawei – Kirinie 980.

Reklama

W gruncie rzeczy sześć miejsc pod Nubią należy do Huawei lub Honora. Miejsce czwarte okupuje Mate 20X, na piątym mamy Mate’a 20 Pro, potem widzimy Honora Magic, a dopiero na miejscu siódmym mamy konstrukcję Xiaomi w postaci modelu Black Shark Helo. Na ósmym miejscu wylądował OnePlus 6T.

Dwa kolejne miejsca były dla mnie nie do odczytania bez pomocy translatora Google. Okazało się, że chodzi pierwszego Xiaomi Black Sharka oraz Nubię X.

Tabela będzie tak długo aktualna, aż na scenę wejdzie Snapdragon 855. Wkrótce pierwsze konstrukcje z tym procesorem Qualcomma zaczną pojawiać się na rynku, na nowo burząc układ sił w obozie Androida. Taka na przykład Xperia XZ4 bez problemu wytrze sobie o Kirina 980 buty.

Spoglądając jeszcze raz na tę tabelę i ewidentną dominację urządzeń od Huawei, człowiekowi zapala się w głowie czerwona lampka. Przez jakiś czas smartfony tego producenta nie były w ogóle brane pod uwagę w zestawieniach AnTuTu, ze względu na przekręty ze specjalnym oprogramowaniem, jakie stosowało Huawei w urządzeniach z procesorem Kirin 970.

Naprawdę trudno mi uwierzyć w to, że przy tak przytłaczającej przewadze smartfonów pochodzących od Huawei, tym razem udało się uniknąć podobnych manipulacji. Skoro szef oprogramowania firmy uznaje za normę grzebanie przy wydajności procesorów i dostosowywanie ich do benchmarków, to w takim razie powyższa lista ma jedynie charakter ciekawostki. Bez większej wartości dla konsumenta.

Ukazuje jeszcze jedną interesującą rzecz: pierwsza dziesiątka najwydajniejszych smartfonów wg AnTuTu, to konstrukcje chińskie. Na tablicy nie ma ani jednego Samsunga czy HTC. Przypadeg? Nie sondzem. 

Huawei i Honor oszukują w benchmarkach. Wymówki producenta są słabe

źródło: GizChina