Sony Xperia XZ4 (fot. @OnLeaks @MySmartPrice)

Sony Xperia XZ4 może być przepiękna. Zobaczcie nowe wizualizacje

Po eksperymencie z filozofią AmbientFlow, na który Japończycy pozwolili sobie przy okazji debiutu Xperii XZ2 i XZ3, przychodzi czas na małą stabilizację. Wiele wskazuje na to, że nadchodzący flagowiec od Sony będzie pewnego rodzaju połączeniem starego designu z nowym. Co jednak najważniejsze, może to wyjść urządzeniu tylko na dobre.

Firma cały czas szuka tej idealnej drogi, która pozwoli wyróżnić się w tłumie schematycznych i powtarzalnych konstrukcji, które od pewnego czasu przetaczają się przez rynek smartfonów. Warto zauważyć, że o Xperii XZ4 wiemy już całkiem sporo. Jeśli potwierdzą się wcześniejsze informacje, to smartfon od Japończyków pod paroma względami może okazać się być przełomowym.

Reklama

Zwraca uwagę duży ekran, o przekątnej 6,5 cala. O wiele bardziej wzrok ściągają jednak jego proporcje: 21:9. W dobie wyświetlaczy wykonanych w formacie zbliżonych do 19:9, jest to dość odważny krok naprzód. Cieszy konsekwentne unikanie wcięcia w ekranie przy jednoczesnym zmniejszeniu ramek. Można? Można. I wcale nie trzeba w tym celu stosować notcha czy innych wynalazków.

Kolejnym dość niespodziewanym zwrotem akcji zdaje się być rezygnacja z dwustronnie zagiętego wyświetlacza, którym był jednym ze znaków rozpoznawczych Xperii XZ3. „Stara gwardia” doceni też zapewne powrót skanera linii papilarnych na jedyne słuszne miejsce – boczną ramkę urządzenia, gdzie ów moduł zostanie zintegrowany z klawiszem Power.

Jeśli zaufać materiałowi wideo, Sony zamierza postawić spory nacisk na aparaty. Na froncie spodziewamy się 13-Mpix modułu ze światłem f/1.7, a z tyłu odnajdziemy przełomowy dla Japończyków, potrójny moduł aparatu głównego, rzecz jasna z OIS oraz nagrywaniem w SuperSlowMotion przy 960 klatkach na sekundę.

Materiał wideo powstał w oparciu o plotki, które zdążyły już ujrzeć światło dzienne. Kończąc, warto też zwrócić uwagę na cztery dość ciekawe wersje kolorystyczne smartfona. Od czerni, przez błękit, fiolet i dość ciekawą wersję kolorystyczną zbliżoną do bordowego. Z wielką niecierpliwością będę wyczekiwał kolejnych informacji o Xperii XZ4. Wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że jest na co czekać ;)

źródło: TechConfigurations na YouTube

zdjęcie główne: Sony Xperia XZ4 (fot. @OnLeaks @MySmartPrice)