Nowa wersja gamingowej Nubii Red Magic. „Mars” ma szybszy procesor i specjalny przycisk do… e-sportu

Nubia Red Magic Mars pojawiła się w ofercie ZTE i już na start ma w zanadrzu kilka niespodzianek. W porównaniu do wiosennej edycji, zmianie poddano procesor, system chłodzenia i dodano specjalny przycisk do szybkiego wyciszania wszystkich powiadomień.

Nubia Red Magic zadebiutowała jako smartfon ze Snapdragonem 835, więc w momencie premiery nie była wyposażona w najszybszy na rynku procesor. Wersja „Mars” otrzymała więc Snapdragona 845, by specyfikacją dogonić konkurencję. Oprócz tego w smartfonie zainstalowano nowy system chłodzenia konwekcyjnego ICE. Składają się na niego dwie rurki odprowadzające ciepło.

Reklama

Innym nowym elementem jest specjalny przycisk e-sport, nazwany tak na wyrost, a sprawiający, że po naciśnięciu go, smartfon przejdzie do trybu gry. Dzięki temu nie będziemy rozpraszani przez dzwonki czy alerty, a w pełni będziemy mogli skupić się na rozgrywce.

Oprócz tego pośród podzespołów możemy wyliczyć 6 GB RAM (do 10 GB RAM) i 64 GB pamięci wewnętrznej (do 256 GB). Zainstalowanym systemem jest Android 9.0 Pie, z nakładką Red Magic OS 1.6.

Treści wyświetlane są na szesciocalowym ekranie LCD IPS, w rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli. Z boku obudowy znajdują się dwa dotykowe przyciski, które pełnią przydatną funkcję podczas gry. W obudowie zmieścił się nawet mały silniczek do generowania efektu sprzężenia zwrotnego, nazwanego „4D Shock”. Oprócz tego wmontowano w nią także stereofoniczne głośniki z dźwiękiem DTS 7.1.

Bateria w Red Magic Mars ma pojemność 3800 mAh. Smartfon dostępny jest w kolorach Meteorite Black oraz Flame Red. Obie wersje mają kontrastujące elementy i charakterystyczny pasek LED ciągnący się przez tył urządzenia.

Wraz z nową wersją Nubii, zaprezentowano pakiet akcesoriów dodatkowych: kontrolery Bluetooth, zestaw słuchawkowy z mikrofonem oraz przejściówkę z USB typu C na złącze słuchawkowe z własnym przetwornikiem DAC.

Ceny nowego gamingowego telefonu ZTE zaczynają się od 2700 juanów za model 6 GB/64 GB. Model z pamięcią 8 GB/128 GB kosztuje 3200 juanów, zaś najdroższa wersja 8 GB/256 GB dostępna jest za 4000 juanów.

 

źródło: GizChina, GSMarena