Najwydajniejsze smartfony z Androidem – zestawienie AnTuTu z listopada

Twórcy jednego z najpopularniejszych benchmarków ogłosili dwie listy najbardziej wydajnych smartfonów z Androidem. Chodzi o urządzenia flagowe oraz telefony ze średniej półki. Które z nich brać pod uwagę, jeśli potrzebujemy czystej mocy?

Reklama

Tabele AnTuTu zestawiono na podstawie wyników testów benchmarka, gromadzonych przez cały listopad. Pojawiły się dwie listy, przedstawiające smartfony o najlepszym potencjale wydajnościowym w dwóch segmentach: flagowców oraz średniopółkowców. Dzięki kilku premierom, które miały miejsce w ostatnim czasie, podium na każdej z nich przedstawia się całkiem inaczej niż jeszcze w październiku.

Najmocniejsze smartfony flagowe

Wśród najbardziej wydajnych flagowców mamy Asusa ROG Phone II, który zajął tytuł lidera. Tuż za nim zauważymy całą paczkę smartfonów od OnePlusa oraz Realme X2 Pro. To wyraźny dowód na dominację procesorów od Qualcomma. Pierwszym nie-Snapdragonem na liście jest Exynos 9825, który trafił do Samsungów Galaxy Note 10+ w wersji podstawowej oraz z modemem 5G.

Reklama

Najmocniejsze smartfony ze średniej półki

Segmentem średniopółkowców rządzi Redmi Note 8 Pro z procesorem MediaTeka. To całkiem inna sytuacja niż we flagowcach. Helio G90T radzi sobie w tym modelu bardzo sprawnie, o czym mogliście przeczytać w naszej recenzji. Dalej mamy Oppo Reno 2, Xiaomi Mi 9T i Samsunga Galaxy A80, z czego dwa ostatnie działają na podstawowej wersji Snapdragona 730, podczas gdy Oppo – na edycji 730G.

Poniżej znajdziemy już modele wyposażone w Snapdragony 710, 712, a nawet dwa ze Snapdragonem 675.

Co prawda wyniki benchmarków w żaden sposób nie przesądzają o wrażeniu szybkości obsługi smartfona, ale w żadnym wypadku nie przeszkadzają. Chyba nie bez powodu wskazuje się na OnePlusy jako na urządzenia, które pokazują się pod tym względem z bardzo dobrej strony.

źródło: AnTuTu przez GSMarena