PlayStation

Najlepsze gry dziesięciolecia według fanów PlayStation. Król mógł być tylko jeden

Wiedźmin 3: Dziki Gon również z wysoką lokatą

Początek roku 2020 to dla wielu idealny czas na podsumowania minionych 10 lat, również dla wielkich korporacji. PlayStation postanowiło zapytać graczy, jaka gra według nich to gra dekady, wyniki zostały opublikowane na oficjalnym blogu firmy – czy pierwsze miejsce jest dla Was zaskoczeniem?

Dla mnie jakoś nieszczególnie – The Last of Us, dzieło genialnego Naughty Dog, to dla wielu nie tylko gra ostatniego dziesięciolecia, ale i całej siódmej generacji konsol, która nawet na PlayStation 4 nadal jest diabelnie grywalna. Drugą lokatę zajął najnowszy God of War, co dla wielu też nie powinno być wielkim zaskoczeniem. Podium zamyka nasza rodzima duma, czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon, która jak na grę multiplatformową uplasowała się naprawdę wysoko.

Wyróżnione zostało również Grand Theft Auto V, które zajęło czwarte miejsce. Warto zauważyć, że poszczególne pierwsze miejsca zostały opisane tak jak trofea PlayStation – platynowe, złote, srebrne i brązowe.

https://www.instagram.com/p/B7Jgt9QAbu6/?igshid=12bwry692zd21

Pełna lista gier dekady PlayStation:

 1. The Last of Us
 2. God of War
 3. Wiedźmin 3: Dziki Gon
 4. Grand Theft Auto V
 5. Red Dead Redemption 2
 6. The Elder Scrolls V: Skyrim
 7. Horizon Zero Dawn
 8. Bloodborne
 9. Uncharted 4: A Thief’s End
 10. Marvel’s Spider-Man
 11. Persona 5
 12. Dark Souls
 13. Call of Duty: Black Ops II
 14. NieR: Automata
 15. Death Stranding
 16. Red Dead Redemption
 17. Mass Effect 2
 18. Fortnite
 19. Batman: Arkham City
 20. Resident Evil 2

Warto zwrócić uwagę, że aż 8 z 20 wyróżnionych tu gier to tytuły w pełni ekskluzywne dla konsoli Sony. Pokazuje to, że polityka gier na wyłączność PlayStation nadal zdaje świetny egzamin. Oby tak dalej!

Dla mnie jedynym zaskoczeniem jest brak w pierwszej dwudziestce gier Fumito Uedy. Zarówno zremasterowane Shadow of the Colossus na PlayStation 4, jak i The Last Guardian nie zostały docenione przez fanów PlayStation – jednak zostały docenione przeze mnie w moim rozległym felietonie na ich temat, który możecie przeczytać TUTAJ.

Najbardziej oczekiwane gry 2020 roku

A jaka jest wasza gra dziesięciolecia na konsoli PlayStation?

Źródło: playstation.com