Xbox Game Pass GTA V Grand Theft Auto V GTA 5

Nowe PS Plus jest super, ale to Xbox Game Pass pozamiatał

Styczeń to zdecydowanie bardzo dobry miesiąc dla konsolowych graczy. Najpierw swoich posiadaczy rozpieściło PlayStation za sprawą Uncharted i Goat Simulator, teraz część swojej odpowiedzi zaprezentował Xbox. Bardzo mocną część.

Jeden z najgłośniejszych tytułów

Wszyscy, którzy posiadają Xboksy i obserwują konto platformy na Twitterze prawdopodobnie zdążyli już podskoczyć z zachwytu. Tym, do których ta informacja jeszcze nie dotarła już uświadamiamy: w dniu dzisiejszym (03.01.2019 r.) do subskrypcji Xbox Game Pass dołącza kolejny, tym razem bardzo mocny tytuł: Grand Theft Auto V. Co istotne, mamy wrażenie, że dodanie tak mocnego i rozpoznawalnego tytułu do subskrypcji to dopiero początek, zwiastujący coś znacznie większego, co może być związane z tegorocznymi premierami nowych konsol obydwu producentów.

Wzrost znaczenia płatnych subskrypcji

Fakt, że użytkownicy Xboxa otrzymali, w ramach Game Pass, tak kultową pozycję jaką jest GTA V oznaczać może, po pierwsze, konieczność równie mocnej odpowiedzi ze strony PS Plus, a po drugie, wzrost znaczenia dystrybucji gier w formie subskrypcji. Istnieje możliwość, że zarówno Sony jak i Microsoft zdecydują się jeszcze mocniej postawić na ten model sprzedaży, który wraz z nastaniem nowej generacji konsol może stać się wręcz konieczny, by cieszyć się dostępem do hitowych tytułów.

To dobrze?

Wszystko to, na tą chwilę, to jedynie dywagacje teoretyczne, bez poparcia konkretnym stanowiskiem jednego czy drugiego producenta. Premiera GTA V to jednak wstęp do dyskusji nad modelem subskrypcyjnym i jego przyszłością. Kto wie, być może za jakiś czas ceny abonamentów wzrosną, ale w zamian za to w ramach nich pojawią się znacznie głośniejsze tytuły niż miało to miejsce do tej pory? Czas pokaże.

 

Tymczasem posiadacze Xboxów, którzy jeszcze nie nabyli swojej kopii GTA mogą już sprawdzać, czy aby na pewno ich pady są naładowane – z pewnością czeka ich wielogodzinna rozgrywka, wszak GTA to nie byle jaki sposób na spędzenie rozpoczynającego się właśnie długiego weekendu.

W poniedziałek będziemy obchodzić Święto Trzech Króli – w niektórych krajach własnie 6 stycznia jest dniem, w którym dzieci obdarowywane są prezentami. Nam prezent od Microsoftu bardzo się podoba.

Źródło: Xbox Polska