Najczęściej wyszukiwane frazy w Google w 2016 roku. Wśród smartfonów prowadzi Apple, jest też mała niespodzianka | Tabletowo.pl

Najczęściej wyszukiwane frazy w Google w 2016 roku. Wśród smartfonów prowadzi Apple, jest też mała niespodzianka

Dołącz do dyskusji 0

Z racji tego, że mamy już połowę grudnia, coraz więcej firm i portali publikuje swoje doroczne podsumowania. Wśród nich nie może zabraknąć amerykańskiego giganta – Google, który niedawno ogłosił zestawienie najczęściej pobieranych aplikacji w Sklepie Play. Teraz przyszedł czas na ukazanie światu danych, pochodzących z jego najbardziej znanej usługi – wyszukiwarki. 

Ranking został podzielony na kilka kategorii, np.: informacje ze świata, ludzie, itd. Skupmy się jednak na tym, co najważniejsze dla nas – kategorii Consumer Tech. Najczęściej wyszukiwanymi urządzeniami w 2016 roku były:

  1. iPhone 7,
  2. Freedom 251,
  3. iPhone SE,
  4. iPhone 6S,
  5. Google Pixel,
  6. Samsung Galaxy S7,
  7. iPhone 7 Plus,
  8. Samsung Galaxy Note 7,
  9. Nintendo Switch,
  10. Samsung Galaxy J7.

Myślę, że dominacja Apple z iPhonem 7 w tym rankingu nie jest żadnym zaskoczeniem – w końcu jest to jeden z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych smartfonów na świecie. Zadziwiające może być natomiast drugie miejsce. Srebrny medal powędrował do Freedom 251 – najtańszego, bo kosztującego „aż” 4 dolary hinduskiego smartfona z Androidem. Google, niestety, nie podaje konkretnej liczby wyszukiwań. Szkoda, ciekaw jestem, jak wiele brakło hinduskiemu urządzeniu do propozycji amerykańskiego giganta.

Pierwszy model z Androidem pojawił się dopiero na 5. miejscu, a jest nim Google Pixel (którego. swoją drogą. zaczynamy właśnie testować). Na 6. i 8. pozycji znajdują się jeszcze flagowce Samsunga – odpowiednio – Galaxy S7 oraz…. Galaxy Note 7, którego problemy i wycofanie ze sprzedaży nabiły sporego ruchu w internecie i w sumie dalej to robią. Tabelę zamyka kolejna siódemka od Samsunga, tym razem poprzedzona literką J.

W zestawieniu znajduje się jeszcze jedno urządzenie. Ale jako jedyne nie jest smartfonem. Jest to konsola Nintendo Switch, czyli niedawno zaprezentowana mobilna platforma do gier, która spotkała się z dosyć dużym zainteresowaniem wśród fanów nowinek.

Jeżeli chcecie poznać najczęściej wyszukiwane rzeczy w innych kategoriach, zapraszam pod ten link. Oprócz tego, Google opublikował w serwisie YouTube film, podsumowujący rok 2016 w wyszukiwarce:

Źródło: Google, dzięki PhanDroid

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona