Porównanie „bezramkowych” smartfonów vol. 2 – dodano Galaxy S8, Xiaomi Mi Mix 2 i Essential Phone

Poprzednie porównanie tegorocznych flagowych „bezramkowców” cieszyło się sporym zainteresowaniem z Waszej strony, jednak spora część z Was narzekała, że zabrakło w nim kilku smartfonów. Wasze prośby zostały wysłuchane i właśnie pojawiło się nowe zestawienie, w którym dodano Galaxy S8, Xiaomi Mi Mix 2 i Essential Phone.

Reklama

Nie sposób choćby oszacować, czy więcej jest zwolenników, czy przeciwników tzw. „bezramkowców”. Osobiście odnoszę jednak wrażenie, że większości osób podoba się trend zmniejszania ramek wokół wyświetlaczy – w przeciwnym razie producenci nie robiliby tego tak chętnie i nie ścigali się między sobą o jak najwyższy współczynnik screen-to-body ratio, czyli stosunek powierzchni ekranu do powierzchni całego panelu przedniego.

Reklama

W poprzednim porównaniu zestawiono ze sobą pięć modeli: Galaxy Note 8Mate 10 ProiPhone XLG V30 i Google Pixel 2 XL. Wiele osób oburzyło się jednak, że to przecież nie wszystkie, zaprezentowane w tym roku „bezramkowce”. Najwyraźniej nie tylko Czytelnikom Tabletowo się to nie spodobało, ponieważ autor pierwszego porównania postanowił zrobić drugie, w którym uwzględnił również Galaxy S8, Xiaomi Mi Mix 2 i Essential Phone.

fot. @DesaiRaj414

Jak widać na załączonym powyżej obrazku, producenci obrali różne strategie, mające na celu umożliwić im ograniczenie w jak największym stopniu ramek dookoła wyświetlacza. Poniżej możecie natomiast zobaczyć informację na temat współczynnika screen-to-body ratio w poszczególnych modelach z powyższego porównania. Dane pochodzą z GSMArena, jednak trzeba przy okazji dodać, że nie każdy podaje dokładnie takie same procenty, więc trzeba wziąć na to „poprawkę”.

 

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/10/09/najbardziej-bezramkowy-flagowiec-2017-roku/

Źródło: @DesaiRaj414