Który tegoroczny flagowiec jest najbardziej bezramkowy? Zwycięzca jest tylko jeden - Tabletowo.pl

Który tegoroczny flagowiec jest najbardziej bezramkowy? Zwycięzca jest tylko jeden

W tym roku większość producentów stara się zminimalizować ramki w swoich flagowych smartfonach. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że wszyscy radzą sobie w tej kwestii wyśmienicie, jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się nagle okaże się, że aż tak kolorowo nie jest i w zasadzie zwycięzca jest tylko jeden.

Jeszcze mniej więcej w połowie tego roku zacząłem wątpić w to, że wszyscy liczący się producenci zdecydują się w najbliższych tygodniach wypuścić na rynek swojego „bezramkowca”, chociaż na początku roku byłem tego w 100% pewien. Musieliśmy jednak poczekać aż do teraz, żeby kolejne marki zaprezentowały swoją propozycję z ograniczonymi do minimum ramkami.

I chociaż na pierwszy rzut oka wszystkie smartfony wyglądają na naprawdę „bezramkowe”, to po bliższym przyjrzeniu się już nie ma takiego wrażenia. Poniżej możecie zobaczyć porównanie górnej i dolnej części panelu przedniego większości zaprezentowanych w tym roku flagowców (wyjątek stanowi Mate 10 Pro, którego oficjalna premiera dopiero 16 października). Od razu widać, który z producentów najbardziej zbliżył się do pożądanego przez wszystkich ideału.

Tabletowo.pl Który tegoroczny flagowiec jest najbardziej bezramkowy? Zwycięzca jest tylko jeden Android Apple Ciekawostki Google Huawei iOS LG Porównania Samsung Smartfony

fot. @DesaiRaj414

Tak, czy się to komuś podoba, czy nie, bezapelacyjnym zwycięzcą jest iPhone X – nawet pomimo tego nieszczególnie urodziwego wycięcia przy górnej krawędzi. Samsung Galaxy Note 8Huawei Mate 10 Pro i LG V30 idą już łeb w łeb, natomiast Google Pixel 2 XL, cóż, wyraźnie odstaje od swojej „bezramkowej” konkurencji i wygląda na jej tle wyjątkowo „grubo”. Podejrzewam, że spokojnie zawstydziłyby go także LG G6 i Xiaomi Mi Mix 2.

Oczywiście powyższego porównania nie można brać na śmiertelnie poważnie, jednak faktem jest, że producenci za punkt honoru obrali sobie wypełnienie panelu przedniego swoich smartfonów w 100% taflą wyświetlacza. Na obecną chwilę nie jest to możliwe, ale raczej wątpliwe, aby nagle „bezramkowość” przestała być trendy i pojawił się jakiś inny must have. Chociaż z drugiej strony nie można niczego wykluczyć, o czym świadczy choćby wyjątkowo krótka moda na obustronnie zakrzywione wyświetlacze (dziś na placu boju pozostał już tylko przecież Samsung).

Polecamy również:

Ile procent powierzchni przednich paneli iPhone X, LG V30 i Xiaomi Mi Mix 2 zajmują ekrany?

Źródło: @DesaiRaj414

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona