Na IFA 2016 zadebiutuje nowa sub-marka Huawei

Huawei jest już ojcem jednej sub-marki – chodzi oczywiście o Honora. Na zbliżających się targach IFA 2016 w Berlinie możemy jednak być świadkami debiutu kolejnej.

Kevin Ho (President, Handset Product Line), w rozmowie z malezyjskim portalem Amanz zdradził, że Huawei szykuje na IFA 2016 coś wyjątkowego. W Berlinie zadebiutować ma jego nowa sub-marka. Choć nie znamy jeszcze jej nazwy (ciekawe, czy również będzie się zaczynać na literkę H?), to wiemy już, że ma się ona składać ze smartfonów, reprezentujących segment mid-range.

Jak wiadomo, zarówno Huawei, jak i Honor nie skupiają się wyłącznie na jednej półce. W swoich portfoliach mają propozycje zarówno bardzo tanie, z podstawową specyfikacją techniczną (m.in. Huawei Y3 IIHonor 5), jak i flagowe (Huawei P9, Honor 8). Mają oczywiście też średniaki – na przykład Huawei P9 Lite i Honor 7 Lite. Nowa sub-marka ma się jednak specjalizować tylko w mid-range’ach.

Obecnie trudno cokolwiek wywróżyć, ponieważ nie spodziewaliśmy się takiego kroku ze strony Huawei. Nie pojawiły się też żadne przecieki, sugerujące, że portfolio Chińczyków może się wkrótce w ten sposób rozszerzyć. Myśleliśmy raczej, że w Berlinie, na targach IFA 2016, zobaczymy tylko Mate S2 oraz MediaPad M3 8.0.

*Na zdjęciu wyróżniającym Huawei P9 Plus

Źródło: Amanz przez Phone Arena