Ważne

Nic zaskakującego – Huawei MediaPad M3 8.0 zadebiutuje na IFA 2016

Co roku Huawei prezentuje kolejną generację swojego 8-calowego tabletu – MediaPad Mx 8.0. W 2014 roku poznaliśmy MediaPad M1 8.0, rok później – MediaPad M2 8.0. Nic zatem dziwnego, że i tym razem chiński koncern przygotowuje się do premiery nowej wersji tego urządzenia. Mamy je poznać podczas targów IFA 2016.

Pierwsze informacje na temat MediaPad M3 8.0, bo o nim mowa, pojawiły się w sieci za sprawą Rolanda Quandt, który jest znany z publikowania przecieków, później znajdujących potwierdzenie w rzeczywistości (podobnie jak evleaks).

Jego źródła wskazują na to, że nadchodzący tablet Huawei będzie wyposażony w 4GB pamięci operacyjnej RAM i 32GB pamięci wewnętrznej, a opcjonalnie pojawi się też wersja z LTE. I to niestety tyle informacji na jego temat, które Quandt nam dostarcza.

Patrząc jednak na zmiany, które zaszły w drugiej generacji względem pierwszej, możemy się spodziewać 8-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli (nie sądzę, by Huawei pakował się w QHD, zresztą wielokrotnie dawał znać, że niechętnie podchodzi do wyższych rozdzielczości w swoich urządzeniach) oraz procesora Kirin 950 (M1 miał 910, M2 – 930, czas na 950, choć w MediaPad M2 10, który został zaprezentowany na CES w styczniu, mamy jedynie Kirina 930 – tu może być podobnie). Tablet powinien ważyć ok. 330 gramów, a za jego działanie najprawdopodobniej będzie odpowiedzialny akumulator o pojemności 4800 mAh – tak było w przypadku poprzednich dwóch generacji.

Jaki będzie MediaPad M2 8.0 przekonamy się już za kilka tygodni. Targi IFA w Berlinie startują na początku września, ale pierwsze konferencje odbędą się już 30 sierpnia.

źródło: tabletmonkeys via Roland Quandt

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona