Reklama

Multimedia Polska rezygnuje z kanałów Polsatu. Masz możliwość bezpłatnego wypowiedzenia umowy

Na liście kanałów dostępnych u operatora Multimedia Polska nie będzie już kanałów Polsatu. Zmiany umożliwiają bezpłatne zerwanie umowy klientom, którym to nie odpowiada, ale tylko do końca roku.

Reklama

Multimedia Polska bez kanałów Polsatu w ofercie

Jak poinformowano na stronie Multimedia Polska,

„Z dniem 1 stycznia 2021 roku nastąpią zmiany w ofercie programowej,  polegające na wycofaniu części programów z oferty objętej gwarancją Operatora. W przypadku oferty cyfrowej zmiana dotyczy następujących kanałów: POLSAT 2, POLSAT NEWS HD, POLSAT CAFE HD, POLSAT PLAY HD, DISCO POLO MUSIC, POLSAT SPORT, POLSAT SPORT EXTRA, POLSAT FILM HD.Będziemy też prawdopodobnie zmuszeni wkrótce do całkowitego zaprzestania dostarczania Państwu tych programów jak i pozostałych programów nadawcy Telewizji Polsat Sp. z o.o., które Państwu obecnie dostarczamy. Poinformujemy Państwa do 20 grudnia 2020 roku, o tym kiedy programy zostaną wyłączone, które z programów wyłączymy i jakie programy wzbogacą naszą ofertę w miejsce usuwanych programów.”
Aktualizacja: - 04.12.2020Vectra przesłała do nas oświadczenie, w którym informuje, że w komunikacie Multimedia Polska pojawiła się pewna nieścisłość.

Vectra informuje, że z dniem 1 stycznia 2021 roku faktycznie nastąpią zmiany w ofercie programowej Multimedia Polska, polegające na wycofaniu części programów z oferty objętej gwarancją operatora, jednak programy Polsat i TV4 są co do zasady stałym elementem oferty telewizyjnej, a ponadto wszystko wskazuje na to że kanały TV6, SUPER POLSAT, FOKUS TV, POLO TV, ESKA TV oraz NOWA TV również pozostaną na stałe w ofercie.

W przypadku oferty cyfrowej, od 1 stycznia 2021 roku kanały POLSAT 2, POLSAT NEWS HD, POLSAT FILM HD, POLSAT CAFE HD, POLSAT PLAY HD, DISCO POLO Music, POLSAT SPORT i POLSAT SPORT EXTRA przestaną być kanałami gwarantowanymi i będzie można je usunąć w każdej chwili.

Klienci otrzymają od operatora szczegółowe informacje o planowanych zmianach do 20 grudnia 2020 roku.

Co oznaczają zmiany kanałów gwarantowanych?

Kanały wymienione powyżej mogą wkrótce zniknąć z oferty operatora, dając tym samym furtkę do wcześniejszej rezygnacji z umowy niezadowolonym klientom – lub po prostu osobom, dla których wspomniane kanały są ważną częścią oferty.

Jak bowiem czytamy w dalszej części informacji:

„Jeśli nie akceptują Państwo wspomnianych zmian, przysługuje Państwu prawo do złożenia wypowiedzenia według zasad wskazanych poniżej.  

Oświadczenie o rozwiązaniu Umowy abonenckiej powinno być dostarczone do Multimedia Polska nie później niż miesiąc od otrzymania informacji o zmianach. W przypadku rozwiązania umowy z uwagi na brak akceptacji powyższych zmian warunków umowy, Dostawcy Usług nie przysługuje zwrot ulgi przyznanej Abonentowi.”

Oznacza to więc bezpłatną możliwość zakończenia umowy. Bezpłatną, gdyż nie poniesiemy dzięki zaistniałej sytuacji żadnych kosztów z tym związanych (no, może nie licząc kosztu znaczka – jeśli zdecydujemy się wysłać rezygnację drogą pocztową).

Jak wypowiedzieć umowę?

Sposobów na rezygnację z usług dostawcy Multimedia Polska jest kilka:
1. Gotowe pismo w lokalnym punkcie obsługi klienta
2. Rezygnacja telefoniczna pod nr 24 357 50 48, w trakcie rozmowy nagrywanej
3. Listownie na adres: Multimedia Polska ul. T. Wendy 7/9, 81-341 Gdynia

W każdym przypadku pamiętajmy, aby podanym przez nas powodem był brak zgody na zmiany warunków umowy. W przypadku wizyty w salonie nie zapomnijmy też o potwierdzeniu rezygnacji, a w przypadku wysłania listu – o wybraniu listu poleconego z potwierdzeniem odbioru.

Co w przypadku, gdy posiadam kilka usług w Multimedia Polska?

Tutaj polecałbym dopytać się w biurze obsługi lub na infolinii – w zależności bowiem od tego czy usługi są połączone, może okazać się, że rezygnacja z telewizji pociągnie za sobą także wyłączenie internetu, czy numeru komórkowego. Pamiętamy też, że rezygnacja wchodzi w życie w dniu zmiany umowy przez Multimedia Polska, czyli z początkiem nowego roku.

Lista kanałów od nowego roku

Poniżej wrzucam jeszcze nową listę kanałów Multimedia Polska.
Pamiętajmy, że począwszy od nowego roku wyłączenie kanałów bez kropki (oznaczonych jako gwarantowane) nie będzie uprawniało do zerwania umowy, a okienko do bezpłatnej zmiany dostawcy telewizji zamyka się końcem grudnia.

Święta – czas na przejrzenie rachunków

Święta to zawsze dobry czas na porównanie oferty różnych dostawców jeśli chodzi o telewizję. Promocje, rabaty i pakiety w niższych cenach kuszą nas co roku, więc klienci będą mieli wybór – rozejrzeć się gdzie indziej, lub powalczyć o lepsze warunki w Multimedia. Tak czy inaczej – warto skontaktować się z siecią nawet, gdy powyższych kanałów nie oglądamy. Może się okazać, że czeka nas bowiem z tego tytułu pokaźny rabat w zamian za pozostanie z usługodawcą.

Podsumowując, wspomnę jeszcze tylko, że podobna sytuacja miała miejsce w roku 2010, gdy Multimedia „nie dogadały się” z Polsatem w sprawie praw do kanałów sportowych (Polsat Sport , Polsat Sport Extra, Polsat Sport HD), co poskutkowało zniknięciem ich na rok z oferty operatora, aby finalnie wróciły w 2011 na mocy nowej umowy.