MSI rezygnuje z tabletów z Androidem | Tabletowo.pl

MSI rezygnuje z tabletów z Androidem

Dołącz do dyskusji 0
tablet msi windpad 100a

MSI to jeden z tych producentów, którzy na rynku tabletów internetowych nie potrafi się odnaleźć. Co prawda ma w swoim portfolio kilka modeli (które można policzyć na palcach jednej ręki), ale tylko o jednym z nich od czasu do czasu słychać – WindPad 110W z Windowsem. A co z zaprezentowanym kilka miesięcy temu WindPad 100A? Okazuje się, że producent najprawdopodobniej zamierza zrezygnować z tabletów z Androidem.

W sieci pojawiły się informacje na temat przerwania produkcji i dystrybucji tabletów WindPad pracujących w oparciu o Androida. Wiadomość, co ważne, została potwierdzona przez francuski oddział producenta.

Dlaczego MSI decyduje się na taki ruch? Najwyraźniej nie potrafi przebić się ze swoimi tabletami przez konkurencyjne urządzenia i doskonale sobie z tego zdaje sprawę. Ale skoro Android ma iść w odstawkę, wiele wskazuje na to, że MSI skupi się na tabletach z Windowsem. Co prawda obecnie nie jest to system szczególnie popularny, ale w momencie oficjalnego debiutu Windows 8 na rynku wszystko się może w tej kwestii zmienić. Ale zanim to się stanie, jeszcze dużo czasu upłynie…

Z jednej strony można się dziwić decyzji MSI, z drugiej jednak – wydaje się całkiem zrozumiała. Wielu producentów sprzętu nie osiągnęło postawionych sobie celów, przez co mamy do czynienia z wieloma zachętami klientów do kupna poszczególnych tabletów. To właśnie dlatego takie modele, jak HTC Flyer czy BlackBerry Playbook staniały do 299 dolarów, a wiele wskazuje na to, że niebawem doczekamy się kolejnych obniżek. Tym bardziej, że obecnie na rynku mamy do czynienia z praktycznie takimi samymi tabletami z Androidem w ofercie każdej z firm – Tegra 2, ekran o tej samej przekątnej i rozdzielczości, podobne aparaty i kamerki… różnice można zauważyć jedynie w logo na obudowie, jakości wykonania, ilości złącz oraz cenie, która jest tu kluczowa. Jeśli dany producent zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że nie jest w stanie rywalizować z konkurencją, kończy dokładnie tak, jak MSI.

Warto przypomnieć parametry techniczne wspomnianego wcześniej WindPad 100A. Urządzenie ważące sporo za dużo – 740 g – zostało wyposażone w 10,1-calowy ekran IPS, dwurdzeniową Tegrę 2 o taktowaniu 1GHz, 1GB RAM, 32GB pamięci, WiFi, slot kart SD, USB, GPS, kamerkę internetową, wyjście miniHDMI oraz akumulator pracujący maksymalnie osiem godzin.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona