Ważne

MSI WindPad 100A – na Androidzie 3.0!

Tego się nie spodziewaliśmy. Dopiero, co pisaliśmy o problemach MSI związanych z nie do końca udaną serią tabletów z Windowsem 7 na pokładzie, a tu niespodzianka: podczas targów CeBIT MSI zaprezentował nie tylko Dual Pada, ale też WindPada 100A – tablet pracujący pod kontrolą systemu Android 3.0 Honeycomb.

Urządzenie jest wyposażono w 10-calowy dotykowy ekran (1024×600), HDMI, GPS, 3G, kamerkę internetową, dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2 (która powoli staje się standardem w nowoczesnych tabletach) i 1GB RAM, a w sprzedaży ma się pojawić na początku lata – w maju lub czerwcu. Model ten pojawił się już w styczniu, podczas targów CES, jednak wtedy działał na Androidzie w wersji 2.X (zapewne Froyo).

Cena nadal nie jest znana, ale, jak przewiduje Sanjay Jha z Motoroli, ceny tabletów wkrótce zaczną drastycznie spadać. Myślicie, że tak będzie?

Komentarze

 • BlackJack

  rozdzielczosc jak w galaxy tab. tak wiec honeycomb nie ma minimow rozdzielczych

  • Jak pewnie zauważyłeś, wszstkie tablety z Androidem 3.0 na pokładzie wyposażone są w układ Nvidia Tegra 2. To musi być podyktowane wymaganiami sprzętowymi samego systemu, którego interfejs, jak widać na wielu zdjęciach i filmach, obfity jest różnego rodzaju animacje, przejścia, efekty 3D i inne, sporo wymagające elementy.

   Chociaż z drugiej strony modderom z XDA udało się odpalić Honeycomba na smartfonie Nexus One. To spore osiągnięcie i sadze, że kwestią czasu jest przeportowanie jako-tako działającego ROMu do Taba 7.

   • BlackJack

    odpowiedni kernel, 1.Ghz i smigal by honeycomb az milo :)

    • BlackJack

     1.4 ;]

 • coyote

  Jak myślicie czy będzie przygotowany upgrade dla Galaxy Tab 7” do Androida 3.0?

 • klasyk

  szkoda ze ekran słabszy, ta rozdziałka pasuje do 7′ nie do 10′
  ale przynajmniej kolejny konkurent, a więcej konkurencji >>niższa cena :)

 • KHysiek

  Od kiedy to wszystkie tablety są pod Tegrą ? Nie są. A są i będą pod różnymi ARM-ami, wiec zgodność systemowa z softem zawsze będzie.

  • Jest jeszcze Cortex A9, ale musisz przyznać, że znakomita większość producentów korzysta z Tegry. Nawet Samsung w modelu GT 10.1 zrezygnował z dwurdzeniowego Cortexa na rzecz produktu Nvidii, głownie dlatego, że ten daje większe możliwości.

  • Myślę, że warto jeszcze dodać, że Tegra sama w sobie nie jest ani procesorem, ani kartą graficzną. Jak napisałem w poście o otworzeniu sklepu Tegra Zone, produkt Nvidii to układ: łączy aż 8 jednostek, w tym dwa rdzenie ARM Cortex A9, kartę graficznę, dekodery audio, kodery i dekodery wideo, jednostkę odpowiedzialną za kamerę/aprat oraz ARM7, który zawiaduje całością, zarządza energią i jest odpowiedzialny za przepływ danych.

   Czy można więc powiedzieć, że urządzenia pracujące na Tegrze tak naprawdę pracują na ARMie? Nie sądzę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona