Nowy smartfon Motoroli w GFXBench. To może być Moto G5S lub Moto X4

Albo jeszcze coś innego...

GFXBench bardzo często dostarcza nam informacji na temat specyfikacji nadchodzących smartfonów i tabletów. Tym razem w jego bazie dostrzeżono nowe urządzenie od Motoroli. Jednak zdania są podzielone, czy jest to Moto G5S, czy Moto X4.

Zacznijmy od faktów: smartfon wyposażono w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920; 441 ppi). Jego sercem jest ośmiordzeniowy (8 x ARM Cortex-A53; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 630 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 508. Do dyspozycji użytkownika oddane zostaną także 3 GB RAM16 GB pamięci wewnętrznej.

Reklama

Motorola XT1789 zaoferuje również aparat główny o rozdzielczości 12 Mpix z możliwością nagrywania wideo w jakości 4K i kamerkę 16 Mpix na przodzie. Dodatkowymi udogodnieniami będą NFC i żyroskop. Całość ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1.1 Nougat.

Motorola XT1789 w GFXBench. To może być Moto G5S lub Moto X4

No dobrze, ale pod jaką nazwą zadebiutuje na rynku ten smartfon. Roland Quandt, który „wygrzebał” ten model w bazie GFXBench twierdzi, że jest to Moto G5S. Z kolei inny leakster jest zdania, że testowane urządzenie to Moto X4. Co ciekawe, jest jeszcze trzecia opcja: nie jest to żaden z ww. sprzętów, a jeszcze jakiś inny, choć nie mam specjalnie pomysłu, jaki.

Najbardziej nie „pasuje” tutaj przekątna wyświetlacza, podawana przez GFXBench – według poprzednich (pewnych) doniesień, zarówno Moto G5S, jak i Moto X4 mają mieć 5,2-calowe ekrany. Jednostka centralna bardziej „pasuje” natomiast do tego ostatniego, ponieważ wątpię, aby pierwszy z ww. został wyposażony w Snapdragona 630 (Moto G5S Plus ma mieć bowiem Snapdragona 625). Ale już ilość RAM-u i pamięci wewnętrznej nie (oczekujemy konfiguracji 4 GB/64 GB). Z kolei informacje o rozdzielczości kamerki na przodzie tak. I weź bądź tu mądry…

Nie pozostaje nam nic, jak tylko czekać. Na 25 lipca Motorola zapowiedziała konferencję, więc może tego dnia się wszystko wyjaśni.

*Na zdjęciu tytułowym Motorola Moto G5 Plus (pod linkiem znajdziecie jej recenzję)

Źródło: GFXBench przez @rquandt