Ważne

Wiemy dokładnie, jakie jeszcze smartfony zaprezentuje w tym roku Motorola

W ostatnich latach coroczny plan wydawniczy Lenovo nie był przepełniony smartfonami z serii Moto. Jednak w tym, 2017, rynek – dosłownie – zaleją nowe Motki. Dzięki najnowszemu przeciekowi wiemy bowiem, że w przygotowaniu jest aż dziewięć urządzeń.

Tegoroczne portfolio Motoroli składać się ma łącznie z pięciu serii: Moto ZMoto XMoto GMoto E oraz Moto C. Pierwsza z nich jest najważniejsza, bo flagowa. I jak wynika z poniższego zdjęcia, w tym roku zadebiutują dwie nowe Zetki: Moto Z2 Play i Moto Z2 Force. Tak, wygląda na to, że Moto Z nie doczeka się następczyni. Ale może nawet to i dobrze, ponieważ wówczas do Polski trafi oferująca znacznie więcej wersja Force.

W przygotowaniu jest także Moto X4 z 5,2-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD (1080×1920; ppi=424) oraz podwójnym aparatem głównym. Będzie to więc pierwszy smartfon Motoroli z tym rozwiązaniem (choć nie jedyny, zaplanowany na ten rok). Na razie jednak nie wiemy, na jaką konfigurację zdecydował się producent, ale miejmy nadzieję, że również oprogramowanie zostanie wystarczająco dopracowane (to bowiem druga połowa sukcesu).

Największym zaskoczeniem jest jednak seria Moto G, ponieważ wydawało się, że Moto G5 i Moto G5 Plus będą jedynymi jej przedstawicielkami w tym roku. Tymczasem okazuje się, że w przygotowaniu są także Moto G5S z 5,2-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD (1080×1920; ppi=424) oraz Moto G5S+ z 5,5-calowym ekranem Full HD (1080×1920; ppi=401) i podwójnym aparatem głównym.

Dla mniej zamożnych klientów przygotowano z kolei Moto E4 i Moto E4 Plus oraz Moto C i Moto C Plus. Więcej na ich temat dowiecie się z podlinkowanych artykułów.

Takie smartfony zaprezentuje jeszcze w tym roku Motorola

Jak oceniacie plan wydawniczy Motoroli na ten rok?

Aktualizacja, 16.05.2017:

Evan Blass zwrócił właśnie uwagę, że choć na widocznym powyżej zestawieniu nie wymieniono Moto Z2, to smartfon też pojawi się na rynku:

*Na zdjęciu tytułowym Moto Z (pod linkiem znajdziecie jej recenzję)

Źródło: @evleaks

Komentarze

 • Dtech

  Czyż by wczorajsze nformacje dotyczące Moto X4 tak naprawdę dotyczyły Moto G5S+ ?

  • Paweł K

   Właśnie, dobre pytanie…

   • Dtech

    Zostaje poczekać i zobaczyć. W ciągu najbliższych kilku miesięcy powinno się wyjaśnić. Przyznam szczerze, że zaintrygowały mnie te nadchodzące smartfony Moto jeszcze bardziej.

 • filip44

  serio ? co za bezsensowne nazewnictwo następnych modeli :/ Jeszcze brakuje takich nazw jak G6, E5 itp. Motorola po odejściu od Lenovo dalej nie ma pomysłów na nowe smartfony i na nazwy.

  PS: Chodzą plotki że w tym roku ma wyjść Moto Z2 Play ;)

  • O jakim odejściu ty mówisz… Przecież serią moto zajmowali się od zawsze ludzie z Motoroli, nawet w czasie, kiedy dział smartfonów przekształcił się w Lenovo Moto.

   Trudno uniknąć nowych nazw dla serii, skoro Lenovo odpuszcza na rzecz Motoroli Moto produkcję smartfonów.

   Ranić może rozstrzał nazw między generacjami. Wyglądałoby to lepiej, gdyby wyrównali numerację, jak to No. Samsung uczynił pomijając Note 6. Zamiast X4 byłoby X5, a zamiast Z2 – Z5. Poniekąd ułożyłoby to wizualnie portfolio.
   Z drugiej strony, trochę szkoda, że G5 rozrasta się o kolejne modele, które niewiele pewnie wniosą.

 • hergar

  Szkoda, że X ma mieć tylko 5.2 ekran, w porównaniu z X Style to kontynuacja żadna. Nigdy z motkami nie było mi po drodze, ale od czasu jak kupiłem dziewczynie właśnie X Style zmieniłem zdanie (przynajmniej o tym modelu) o 180 stopni. Jestem ciekaw jak będzie dalej z tą serią.

  • teges

   5.2″ to mało?

   • Zorki 4

    Jako użytkownik aktualnej generacji Motki X Style mówię tak! Mój poprzedni telefon miał 5 cali i nie wrócę do takiego “maleństwa”

    • GSoil

     ?

    • teges

     Bo?
     5,5″nie da się jedną ręką obsługiwać, a na ekranie mieści się porównywalna ilość rzeczy, tylko przy większych ekranach rosną, więc jak masz słaby wzrok, to rozumiem, ale w innym wypadku, to jest głupota.

     • Zorki 4

      Na 4 calach też można zmieścić porównywalne ilości rzeczy tylko będą jeszcze mniejsze. I czego to dowodzi? Jeśli nie ma się bardzo małej dłoni, jednoręczna obsługa ekranu 5,7 cała jest całkiem wygodna. Mój wpis właśnie tak powstał. Mówię oczywiście o X Style która ma bardzo wąskie boczne ramki, nie miałem dłuższego kontaktu z innymi patelniami. Ale nie jesteśmy z tej samej matrycy i Tobie to nie musi leżeć. I ostrożniej szafowałbym określeniami typu głupota, bo ktoś mógłby to przyjąć ad personam.

     • teges

      Nie wiem jak wielkie łapy musisz posiadać, by obsługiwać telefon 5,7″. Bez przekładnia ręki się nie obejdzie, oraz pewnie trzymając telefon, dotarcie na prawym kciukiem na lewy kraniec ekranu jest trudne.
      W moim LG G2, który ma wąskie ramki, nie jest to wygodne.
      Chętnie bym go teraz wymienił na coś z 4,7″, tylko takich telefonów już nie ma.
      4″ używałem przez 3 lata i nie mogę nic złego powiedzieć, na taki mały ekran.
      iPhone posiadał kiedyś 3,5″ i wszyscy byli zadowoleni, a argumenty za tym idące słuszne, a dzisiaj nikt nie jest w stanie podać słusznego argumentu, że telefon >5″ ma jakikolwiek sens.

     • Zorki 4

      Dłoń dość szeroka ale palce raczej krótkie. Telefon służy mi głównie do konsumpcji treści. Z racji swojego rozmiaru “skanibalizował” tableta. Blaszaka włączam jak muszę popracować. Mój pierwszy smartfon miał też 3,5 cała, następny 4,7, potem 5 i teraz 5,7 Większego raczej nie kupię bo zrobi się nieporęcznie. Ale to mój wybór, moje potrzeby.

   • hergar

    Mało, dużo rzecz gustu, potrzeb, przyzwyczajenia. 5,7 cala z Moto X Style jest lepsze dla mnie niż 5.2 z P8.

    • teges

     Jak zapytam kogoś dlaczego woli mały ekran, to poda mnóstwo rzeczowych argumentów, a jak zapytam czemu woli duży, to przyzna tylko, że jaki jest lepszy lub bo mu z takim wygodniej albo bo ma łapy jak słoń i ogarnia taki ekran jedną ręką (na pewno).

     • hergar

      Lepiej się konsumuje treści na ekranie 5,5 – 6 cali niż ok 5. Tabletu nie mam, więc smartfon w większości czasu wykorzystuję właśnie do tego. Ręce mam normalne, palce też, sms jak trzeba piszę 2 rękoma, nie przeszkadza mi to.

     • teges

      Lepiej jednak kupić tablet, niż robić go z telefonu, bo do przeglądania treści internetowych w np. tramwaju wystarcza, a nawet jest wygodniejszy telefon ≤5″, a w domu można używać tableta.

 • jq

  Fajnie, ale gdzie jest Moto G5+?

  • Mowa tu o smartfonach, które dopiero mają się pojawić na rynku.

   • Paweł K

    A tak przy okazji: wiadomo może kiedy będzie gotowa recenzja moto g5 plus?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona