Motorola One Vision (fot. TigerMobiles)

Motorola One Vision z Exynosem może zadebiutować już za dwa tygodnie

Motorola One Vision niewątpliwie będzie wyjątkowa, ponieważ ma to być pierwszy smartfon tej marki w historii z procesorem Exynos od Samsunga. Najnowsze doniesienia sugerują, że powinniśmy spodziewać się jej premiery już za dwa tygodnie, 15 maja 2019 roku.

Motorola One Vision – specyfikacja

Smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ 2520×1080 pikseli, co przekłada się na proporcje 21:9. Zapowiada się więc na to, że Motorola One Vision dołączy do Xperii 1, 10, 10 Plus, które są pierwszymi inteligentnymi telefonami na rynku z ekranami o stosunku boków 21:9. W przeciwieństwie jednak do nich, panel w sprzęcie Motoroli ma mieć otwór w lewym górnym rogu na kamerkę do selfie i rozmów wideo.

Reklama

Sercem Motoroli One Vision będzie ośmiordzeniowy (4x ARM Cortex-A73 2,3 GHz + 4x ARM Cortex-A53 1,7 GHz; 10 nm FinFET) procesor Exynos 9610 z układem graficznym ARM Mali-G72 MP3, który do tej pory spotkać mogliśmy wyłącznie na pokładzie smartfonów Samsunga (m.in. Galaxy A50). Natomiast w zależności od wersji, urządzenie zaoferuje 3 GB lub 4 GB RAM i 32 GB, 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej, najprawdopodobniej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Motorola One Vision zostanie wyposażona również w podwójny aparat na tyle, w którym główny obiektyw będzie miał 48 Mpix, aczkolwiek domyślnie ma on wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix. Pracę modułu ma dodatkowo wspierać rozwiązanie o nazwie Quad Color Filter Array (QCFA), które pozwala m.in. zredukować ilość szumów, zwiększyć zakres dynamiki (ang. dynamic range) i poprawić szczegółowość fotografii. W aplikacji aparatu mają pojawić się także tryby Video 3D HDR i Long Exposure.

Motorolę One Vision ma zasilać akumulator o pojemności 3500 mAh, natomiast jej pracę kontrolować system Android 9.0 Pie. Jako że smartfon dołączy do programu Android One, powinien otrzymać aktualizację do Androida Q i Androida R. Warto też zauważyć, że będzie to pierwszy inteligentny telefon na rynku z logo „androidone” na obudowie i procesorem Exynos 9610.

Motorola One Vision – premiera

Według niepotwierdzonych przez samego producenta informacji, premiery opisywanego powyżej modelu powinniśmy spodziewać się 15 maja 2019 roku. Na ten dzień Motorola zaplanowała bowiem konferencję w São Paulo (Brazylia) i możliwe, że w jej trakcie zaprezentuje właśnie One Vision.

Mówi się też, że na rynku chińskim Motorola One Vision zadebiutuje jako Motorola P40.

Drugi smartfon Motoroli z procesorem Exynos 9610

Przy okazji warto też wspomnieć o tym, że w lutym 2019 roku pojawiły się doniesienia, iż Motorola pracuje nad dwoma smartfonami z procesorem Exynos 9610. Pierwszym z nich jest Motorola One Vision, natomiast drugim model o nazwie kodowej „Troika”.

Według informacji podawanych przez serwis xda-developers, smartfon zaoferuje – w zależności od wersji – 3 GB lub 4 GB RAM i 32 GB, 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej, a do tego również aparat główny, który będzie robił zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix (nie wiadomo jednak, czy w tym modelu Motorola też sięgnie po 48 Mpix sensor).

Źródło: @Sudhanshu1414, TigerMobiles, xda-developers