Koniec plotek - mamy potwierdzoną specyfikację Motoroli Moto X4. I render z pewnego źródła 21

Koniec plotek – mamy potwierdzoną specyfikację Motoroli Moto X4. I render z pewnego źródła

Motorola Moto X4 jest na tapecie od dłuższego czasu. Zdążyliśmy już nawet zapowiedzieć jej premierę, by potem ją z przykrością odwołać. Teraz wiemy, że smartfon zadebiutuje dopiero w czwartym kwartale 2017 roku. Nie powstrzymuje to jednak warto płynącego potoku przecieków. Dziś możemy powiedzieć, że wiemy wszystko, co najważniejsze na temat nadchodzącej nowości, z wyglądem zewnętrznym włącznie.

Motorola Moto X4 zostanie wyposażona w 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920; 424 ppi) i choć jest to wiadome od dawna, to w niektórych miejscach wciąż można przeczytać, że smartfon dostanie 5,5-calowy ekran. Sercem smartfona nie będzie też ośmiordzeniowy (8 x Kryo 260; 14) procesor Qualcomm Snapdragon 660 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 512, tylko tyleż samo rdzeniowy (8 x ARM Cortex-A53; 14 nm) Qualcomm Snapdragon 630 2,2 GHz z grafiką Adreno 508.

To by wyjaśniało, dlaczego Moto X4 zadebiutuje dopiero w czwartym kwartale 2017 roku. Procesor ten ma być bowiem dostępny dla producentów mniej-więcej właśnie od tego czasu. I teraz wiadomo także, dlaczego obwiniano Qualcomma o anulowanie premiery smartfona, która rzekomo miała mieć miejsce już 30 czerwca. Jeżeli natomiast zastanawiacie się, czemu nadchodzącą Motkę napędzać ma Snapdragon 630, a nie Snapdragon 660, to powód jest prosty – zastosowanie drugiego z ww. procesorów dość mocno wywindowałoby cenę urządzenia, a producent nie chce do tego dopuścić.

Oprócz tego, Moto X4 zostanie również wyposażona w 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Na pleckach smartfona znajdzie się podwójny aparat główny 12 Mpix + 8 Mpix z podwójną, dwukolorową diodą doświetlającą, natomiast na przodzie kamerka 16 Mpix z lampką LED i czytnik linii papilarnych. Całość pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1 Nougat i czerpać energię z niewymiennego akumulatora o pojemności 3000 mAh. Swoistą „wisienką na torcie” będzie pyło- i wodoszczelna obudowa ze szklanymi pleckami, spełniająca normę IP68.

Koniec plotek - mamy potwierdzoną specyfikację Motoroli Moto X4. I render z pewnego źródła 22
Motorola Moto X4 (fot. Evan Blass)

Jak Wam się podoba Motorola Moto X4? Cena nie jest jeszcze znana, ale z taką specyfikacją – patrząc przez pryzmat Moto Z Play – smartfon na pewno będzie kosztował co najmniej 2000 złotych.

*Na zdjęciu tytułowym Motorola Moto G5 Plus (pod linkiem znajdziecie jej recenzję)

Źródło: VentureBeat, @evleaks