Ważne

Premiera Moto X4 30 czerwca odwołana. Winny podobno Qualcomm

Odliczaliśmy już dni do premiery Moto X4, ponieważ zgodnie z ostatnimi doniesieniami, miała ona zadebiutować 30 czerwca. Niestety, właśnie okazuje się, że została anulowana, więc jeszcze trochę sobie na nią poczekamy.

Jak podaje @HeyAndri, który wcześniej informował nas, że Motorola zaprezentuje Moto X4 30 czerwca, producent nie zrezygnował całkowicie z konferencji, zaplanowanej na 30 czerwca. Jednak pokaże na niej nie przywoływany tutaj smartfon, a co najwyżej zapowie wprowadzenie na (jeżeli się nie mylę) indyjski rynek budżetowych Moto E4 i Moto E4 Plus oraz napomknie “coś” o Moto Z2 (która oficjalnie ujrzy światło dzienne kilka dni wcześniej, 27 czerwca).

Co ciekawe, @HeyAndri sugeruje, że głównym winowajcą takiego obrotu spraw jest… Qualcomm. Niestety, nie precyzuje on już, o co dokładnie “poszło”. Czyżby Amerykanie znów mieli problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości procesorów, w tym przypadku Snapdragona 660 z układem graficznym Adreno 512? Mówi się bowiem, że właśnie taka jednostka napędzać ma Moto X4. Póki co, jedynym smartfonem na rynku z tym SoC jest Oppo R11. Czy więc Chińczycy “zaszachowali” sobie całą pierwszą partię jak Samsung Snapdragona 835? Intrygujące.

Na temat Moto X4 wiemy już całkiem sporo, dlatego wydawało się prawdopodobne, że smartfon zadebiutuje właśnie 30 czerwca. Przypomnijmy, że urządzenie ma zostać wyposażone m.in. w 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920; 424 ppi), 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej (+microSD), podwójny aparat główny oraz pyło- i wodoszczelną obudowę ze szklanymi pleckami, spełniającą normę IP68. Całość pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1.1 Nougat.

*Na zdjęciu tytułowym Motorola Moto Z Play

Źródło: @HeyAndri

Komentarze

 • Dtech

  Bardzo niepocieszająca wiadomość… :-(

 • Andrzej

  Czy jednak w obecnych czasach nie lepiej jest kupić moto Z niż X4?

  • Buka37

   Ciężki orzech do zgryzienia. Jak w X4 będzie będzie lepsza bateria i podobna cena do Moto Z teraz to lepiej X4. Snap 660 bazuje na tych samych rdzeniach co 820 więc różnicy za dużej pewnie nie będzie. Dodatkowo trochę ten czytnik w Z upośledzony :p

   • Kam1leee

    Czy ja wiem jako posiadacz moto z nie narzekam na baterię i za nic nie wymienił bym 5.5 calowego ekranu 2k a czytnik w sumie można się przyzwyczaić
    A zresztą moto x4 będzie kosztował raczej w okolicach 2 tyś zł a ja za Zetke dałem 1479 zł :D (podkreślam że to moja opinia)

  • Paweł Kac

   Oto słowa geniusza

 • timdlad

  gdyby nie ten 5,2-calowy wyświetlacz to bym poczekał ale jednak wybiore moto z play

  • Kamil S.

   Gdyby nie rozmiar Moto Z Play jako całości to może bym na niego patrzył.
   Więcej niż 145x70mm to już blat a nie telefon …
   Jeżeli 5.5 cała ekran to tylko w stylu g6 czy s8.

   • timdlad

    “Więcej niż 145x70mm to już blat a nie telefon …”
    nie wszyscy mają małe dłonie jak ty , dla mnie to minimum

    • Kamil S.

     Ręce jak ręce. Gorzej z kieszeniami.

   • VMortens

    Sęk w tym, że u Moto, to nawet fony z ekranem 5.2 cala są tak duże jak u innych 5.5 …

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona