Motorola Moto G 5G smartphone
Motorola Moto G 5G (źródło: @evleaks)

Motorola Moto G 5G będzie najlepszą Motką z tej rodziny w historii

Motorola przyzwyczaiła nas do tego, że smartfony z serii Moto G nie są przesadnie drogie i oferują adekwatną do swoich cen specyfikację. Motorola Moto G 5G zerwie jednak z tą tradycją, bowiem dostanie wyposażenie, o jakim poprzednie Motki z tej rodziny mogły jedynie pomarzyć.

Kiedyś seria Moto G była oczkiem w głowie Motoroli. Z czasem przestała jednak wyróżniać się na tle konkurencji, choć oczywiście zdarzały się bardzo ciekawe modele, jak Moto G5 Plus. Podobnie obiecująco zapowiada się Motorola Moto G 5G, szczególnie że do tej pory żadna Motka z tej rodziny nie mogła pochwalić się taką specyfikacją.

Motorola Moto G 5G

W sumie należy zacząć od pewnego wyjaśnienia. Wczoraj informowaliśmy Was, że w sieci pojawiła się grafika, która prawdopodobnie przedstawia Motorolę Edge Lite (widzicie ją też w tym artykule).

Według Evana Blassa smartfon ten będzie dostępny na rynku jako Motorola Moto G 5G. Z kolei ekipa serwisu xda-developers nie wyklucza, że ten sam model może trafić do oferty operatora Verizon jako Motorola Edge Lite.

Motorola Moto G 5G smartphone
Motorola Moto G 5G (źródło: @evleaks)

Jako że Verizon to amerykański operator, powinniśmy spodziewać się w Europie właśnie Motoroli Moto G 5G.

Motorola Moto G 5G – specyfikacja

Zaledwie dzień po udostępnieniu renderu tego smartfona, przywoływany już Evan Blass podzielił się ze światem jego specyfikacją.

Nadchodząca Motka zostanie wyposażona w ośmiordzeniowy (8x Kryo 475; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 765 ze zintegrowanym modemem 5G (stąd jej nazwa). To nie lada niespodzianka, bowiem do tej pory żaden smartfon z serii Moto G nie mógł się pochwalić obecnością tak mocnego i zaawansowanego chipsetu na pokładzie.

Motorola Moto G 5G będzie też pierwszą Motką z tej linii z podwójnym aparatem do selfie i rozmów wideo. Jak wynika z udostępnionego przez Evana Blassa renderu, znajdzie się on w lewym górnym rogu wyświetlacza. Sam ekran w tym smartfonie ma mieć zaś proporcje 21:9, rozdzielczość Full HD+ i odświeżać obraz z częstotliwością 90 Hz.

Urządzenie zaoferuje również 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD oraz poczwórny aparat 48 Mpix + 8 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym + 5 Mpix do zdjęć makro + 2 Mpix do pomiaru głębi ostrości na panelu tylnym.

Całość ma mieć wymiary 167,98×73,97×9,59 mm i ważyć 207 gramów. Smartfon będzie pracować pod kontrolą systemu Android 10. Na jego pokładzie nie zabraknie też Dual SIM (hybrydowego: 2x nano SIM lub SIM + microSD). Bateria ma zaś być ładowana przez port USB-C.

Motorola Moto G 5G – premiera

Niedawno Motorola zapowiedziała premierę nowego smartfona – jego debiut zaplanowano na 7 lipca 2020 roku. Wydaje się bardzo prawdopodobne, że tego dnia ujrzymy właśnie opisywaną tutaj Motkę.