smartfon Motorola Moto G9 Power smartphone
Motorola Moto G9 Power (źródło: Lenovo)

Android 11 na wybranych smartfonach Motorola. Znamy listę aktualizowanych modeli

Motorola to marka, która nie spieszy się z wprowadzaniem kolejnych wersji Androida na swoje smartfony. Dobrze jednak wiedzieć, które urządzenia otrzymają aktualizację, szczególnie, że konkurencja nie śpi i już ją udostępniła na wybranych modelach (Google Pixel, OnePlus 8 i 8T, Samsung serii Galaxy S20 i Note 20).

Motorola ujawniła listę aktualizowanych urządzeń

Ostatnimi laty Motorola nie byłą demonem szybkości jeśli chodzi o aktualizowanie swoich sprzętów do nowszych wersji systemu. W tym roku jest podobnie, gdyż żaden z jej telefonów nie może się jeszcze pochwalić Androidem 11 na pokładzie, co oznacza, że już jest za konkurencją. Nie chcąc jednak być zbytnio w tyle, marka podzieliła się informacją jakie modele otrzymają kolejną wersję systemu w nadchodzącym roku. Zabrakło niestety dokładnych dat i jest to mało prawdopodobne, abyśmy otrzymali je w najbliższym czasie.

Oczekuje się, że aktualizacja systemu operacyjnego Android ™ 11 zostanie udostępniona na tych smartfonach Motorola w najbliższych miesiącach, w oczekiwaniu na wsparcie partnerów. 
Motorola na swoim blogu
Motorola RAZR Blush Gold foldable smartphone
Motorola RAZR Blush Gold (źródło: Motorola)

Konkrety, czyli lista aktualizowanych modeli

Nie wypominając jednak historii aktualizacji – przejdźmy do listy urządzeń, które mogą liczyć na Androida 11 z logo Motoroli.

Motorola
Motorola One Fusion+ / fot. Tabletowo.pl

Czy warto tak właściwie czekać na Androida 11?

Aktualizacja wprowadzi kilka ciekawych funkcji, z których część zapewne przypadnie do gustu, chociażby użytkownikom Facebook Messenger. Android 11 zapewni bowiem „bąbelki” – czyli rozwiązanie, gdzie zminimalizowane aplikacje przypominały będą czaty z tego popularnego komunikatora, a powrót do nich ma być w założeniu tak łatwy jak przełączanie się między rozmowami na komunikatorze. Skoro o tym mowa – nowy Android ma ponadto grupować konwersacje w specjalnej sekcji „Rozmowy” w obszarze powiadomień. Brzmi ciekawie.

Android 11
Bąbelki i sekcja „Rozmowy” w powiadomieniach Androida 11

Dostaniemy także coś, co powinno znaleźć się w standardzie systemu już dawno, czyli możliwość jednorazowego nadania uprawnień dla aplikacji. Coś idealnego w kwestii ostatnich informacji o zbieraniu danych, a później sprzedawaniu ich dalej.


Pozostałe zmiany dotyczą także przełączania urządzeń audio „w locie”, czy dodanie skrótu zarządzania smart urządzeniami pod postacią dłuższego przytrzymania przycisku zasilania.