(fot. Apple)

Monitora Apple Pro Display XDR nie można czyścić byle jaką ścierką

Osoby, które zdecydują na zakup droższego wariantu monitora Pro Display XDR, będą musiały pamiętać o używaniu specjalnej ściereczki.

Reklama

Monitor Apple i wyjątkowe wymagania

Wczoraj firma Tima Cooka rozpoczęła sprzedaż dwóch naprawdę drogich urządzeń – komputera Mac Pro i monitora Pro Display XDR. Oczywiście należy pamiętać, że mówimy o sprzęcie skierowanym do profesjonalistów, a nie przeciętnego użytkownika. Mimo tego, cena potrafi wystraszyć. Mac Pro w podstawowej konfiguracji wyceniony jest na 27999 zł, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy wyborze topowej specyfikacji bez problemów przekroczyć ćwierć miliona złotych.

Monitor Pro Display XDR również do tanich nie należy – 23999 zł za wersję ze standardowym szkłem i 27999 zł za model ze szkłem nanostrukturalnym. Warto zaznaczyć, że Apple sprzedaje sam ekran, bez podstawki. Za Pro Stand należy dodatkowo dopłacić 4799 zł. W bardziej budżetowym wariancie, gdy zdecydujemy się na uchwyt mocujący VESA, dopłacimy „tylko” 999 zł.

Okazuje się, że klient wybierając wersję ze szkłem nanostrukturalnym, nie tylko musi zapłacić 4000 zł więcej, ale również jego obowiązkiem będzie korzystanie ze specjalnej ściereczki. Ponadto, zabronione jest używanie wody i jakichkolwiek płynów do czyszczenia powierzchni ekranu.

monitor Pro Display XDR
Monitor Pro Display XDR (fot. Apple)

Jak zauważył serwis MacRumors, Apple w oficjalnych dokumentach wsparcia ostrzega, że ​​właściciele Pro Display XDR nigdy nie powinni używać żadnych innych ściereczek do czyszczenia szkła. Jedynym słusznym wyborem jest oficjalna ściereczka Apple, która (na szczęście) dołączana jest do zestawu.

Co jednak, gdy zgubimy ściereczkę? Cóż, Apple zaleca tutaj kontakt z pomocą techniczną i zamówienie nowej szmatki. Należy mieć na uwadze, że użytkownik monitora musi pamiętać jeszcze o odpowiednim czyszczeniu samej ściereczki i ogólnym dbaniu o jej stan.

Monitor Pro Display XDR w wydaniu za 23999 zł jest mniej uciążliwy w utrzymaniu. Szkło standardowe można bowiem czyścić standardową ściereczką z mikrofibry i niewielką ilością wody. Dzięki temu, nie tylko nie trzeba martwić się o specjalny kawałek materiału, ale również usuwanie kurzu i ewentualnych zabrudzeń powinno być znacznie prostsze.

Polecamy również:

iOS 13.3 już dostępny! Apple skupia się na bezpieczeństwie dzieci

źródło: MacRumors