(fot. mHack.pl)

Stwórz nową funkcję mObywatela i zgarnij 50 tysięcy złotych

Już wkrótce programiści będą mogli bezpośrednio wpłynąć na działanie mObywatela. Zbliża się hackaton, podczas którego uczestnicy przekują na rzeczywistość najlepsze pomysły dotyczące aplikacji.

Nadchodzi mObywatel mHack

Centralny Ośrodek Informatyki (COI) zaprasza studentów kierunków programistycznych z całej Polski do udziału w nadchodzącym hackathonie mObywatel mHack, podczas którego będzie można stworzyć innowacyjne i praktyczne funkcje dla rządowej apki.

hackaton mObywatel 2.0
(fot. mHack.pl)

Wydarzenie zaplanowane jest na weekend 21-22 października 2023 roku we Wrocławiu. Wezmą w nim udział zespoły składające się z od 3 do 5 osób.

Ekipy będą pracować nad pracować nad stworzeniem narzędzi, które pozwolą na zautomatyzowanie, ułatwienie i optymalizację codziennych spraw obywateli. Rozwiązania opierać się będą na analizie otwartych danych ze źródeł publicznych, takich jak www.dane.gov.pl.

Pomysły mogą okazywać się przydatne w takich sytuacjach, jak parkowanie, sprawdzanie danych o jakości powietrza czy planowanie podróży. Oczywiście to tylko kilka przykładów, bo programistów będzie ograniczać tylko ich własna wyobraźnia (i wspomniane już źródła danych do przetwarzania).

Nagrodą wieczna chwała i 50 tys. złotych do podziału

Zespół, który wykaże się innowacyjnym, funkcjonalnym rozwiązaniem, otrzyma nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych. Ponadto pomysł będzie mógł zostać wdrożony do aplikacji mObywatel 2.0, by pomagać milionom jej użytkowników w codziennych czynnościach.

Żeby wziąć udział w maratonie programistycznym, ekipy studentów proszeni są o zgłaszanie się za pomocą formularze rejestracyjnego, dostępnego na stronie internetowej mHack.pl. Zapisy trwają do 13 października.