frostpunk
Frostpunk

Mobilne wydanie Frostpunk potwierdzone – szykuje się kolejny hit?

Uważam najnowsze dzieło 11 bit studios za bardzo dobry nośnik rozrywki, któremu momentami brakuje szybszego tempa i nieco większej różnorodności. Frostpunk, pomimo swoich wad, pozostaje grą zaprojektowaną w gruncie rzeczy świetnie, a jego sprzedaż zdecydowanie spełniła oczekiwania twórców, którzy poza szeregiem dodatków planują kontynuować rozwój swojej nowej marki. Tym razem w wersji mobilnej.

Reklama

Zima w telefonie – Frostpunk już wkrótce na urządzeniach mobilnych

Gry, które cechuje niski poziom dynamiki, są produktem idealnie pasującym na rynek smartfonów.  Świadczyć o tym może sukces Plague Inc czy mobilnego wydania This War of Mine, które do dziś sprzedają się bardzo dobrze zarówno w Google Play, jak i App Store.

Reklama

Na stronie o tematyce giełdowej – StockWatch pojawiło się oświadczenie 11 bit studios, w którym poinformowano o planach wydania Frostpunk na urządzenia mobilne. Konwersją gry ma zająć się nieujawniony jeszcze deweloper z doświadczeniem w tym segmencie rynku.

Niestety tutaj kończą się konkrety, ponieważ oficjalne ujawnienie projektu nastąpić ma dopiero w bliżej nieokreślonej przyszłości. Nie wiadomo nawet, czy przeportowaniu ulegną również dodatki, ani czy będą miały premierę równocześnie z podstawową wersją gry. Pewnikiem jest to, że port powstaje, a wykonawcy projektu są osobami godnymi zaufania.

Dodatek The Last Autumn znacznie rozbudował i tak bardzo już bogatą zawartość Frostpunk

Słuszne obawy

Choć ufam 11 bit studios bezgranicznie, to spokoju nie daje mi jedna rzecz – interfejs. This War of Mine posiadało bardzo proste, niemalże stworzone pod ekrany dotykowe sterowanie, które nie wymagało wykonywania zbyt wielu akcji w krótkim czasie i sprawdzało się świetnie w grze na krótsze lub dłuższe podróże. Niestety, Frostpunk jest już dużo bardziej skomplikowany, a wyższe poziomy trudności wymagają od gracza dużo większego zaangażowania w bawienie się mechaniką produkcji, którą tylko nieznacznie upraszcza tryb pauzy.

Oczywiście port skomplikowanej gry strategicznej na smartfony i tablety nie jest rzeczą nie do zrobienia (patrz: Civilization VI), to jednak będzie wymagał on naprawdę mocnego dopracowania, aby spełnić oczekiwania fanów i przy okazji być w pełni grywalnym mobilniakiem.

Trzymam kciuki, bo wizja ogrywania Frostpunk z poziomu telefonu jest naprawdę niezwykle kusząca, a gra sama w sobie zasługuje na dotarcie do jak największego grona odbiorców.

Źródło: Gry-Online

  1. O sterowanie bym się nie martwił. Największa bolączką gry jest jej długość. Istnieją tylko cztery (a może trzy? nie pamiętam) scenariusze i to wszystko. Rozrywki na trzy-cztery wieczory. Można co prawda grać w trybie „nieskończoność” ale to już nie to, bo gdy rozgryzie się mechaniki gry, to ta staje się banalnie prosta – przez co przestaje bawić.

    Krytyka krytyką, ale tak naprawdę polecam zagrać, bo mimo wad to całkiem solidna pozycja. Jest teraz dostępna w Game Pass.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama