Właściciele iPhone’ów nareszcie mogą zagrać w Civilization VI

Civilization to legendarna seria gier strategicznych, której początki na platformach komputerowych sięgają 1991 roku. Od tamtego czasu sporo zdążyło się zmienić, a w szóstą odsłonę tego tytułu można grać już nie tylko na Atari. Choć Civilization VI już od jakiegoś czasu śmiga na pecetach czy tabletach z iOS, to właśnie dzisiaj pozycja trafiła na iPhone’y.

Deweloperem gry jest studio Firaxis Games, które zostało założone przez twórcę serii – Sida Meiera. Strategia jest doceniania przez doświadczonych graczy, ale osoby początkujące, nie mające doświadczenia w tego typu produkcjach, również powinny się w niej odnaleźć. Gracz wybiera jedną z historycznych cywilizacji, a następnie stara się doprowadzić swoje państwo do zwycięstwa, zmagając się przy tym z konfliktami zbrojnymi, czy innymi problemami z którymi może borykać się rozwijające się państwo. 

Wczesna wersja gry nie jest pozbawiona błędów – niektórzy narzekają, że mimo zapisania stanu gry, po ponownym jej uruchomieniu muszą zaczynać wszystko od nowa. Pojawiają się również problemy z płynnością rozgrywki, co może być zrozumiałe – w wersji na PC rekomendowane wymagania sprzętowe są dość wysokie. Jako gracze możemy mieć jedynie nadzieję, że wszystkie te niedociągnięcia zostaną dopracowanie wraz z kolejnymi aktualizacjami. 

Po swoim debiucie, tytuł osiągnął średnią ocen w sklepie AppStore na poziomie 3,4. Czy jest to dobry wynik? W gruncie rzeczy – nie. Gracze narzekają głównie na to, że zbyt mały ekran smartfonów czy tabletów sprawia, że gra się po prostu niewygodnie. Co więcej, do dyspozycji sadowników oddana została podstawowa wersja gry, bez żadnych DLC dostępnych na inne platformy, choć jest nadzieja, że wraz z upływem czasu również te problemy zostaną zażegnane.

Obecnie Civilization VI jest dostępne w Apple Store w promocji obniżającej cenę o 60%. Jeśli już chwytacie za swojego iPhone’a z nadzieją, że zakupicie grę za parę dyszek, to niestety muszę ostudzić Wasz zapał. Pozycja nawet po tak dużej obniżce kosztuje 114,99 złotych. Biorąc pod uwagę, że jest dostępna na inne platformy już od października ubiegłego roku, to wycenianie jej na niemalże trzysta złotych wydaje się być niezbyt zabawnym żartem. Jeśli Wasz iPhone wręcz prosi się o zainstalowanie na nim Civilization VI, ale Wasz portfel nie jest przekonany do tej decyzji, to macie jeszcze chwilę na zastanowienie – promocja trwa do 16 października. Warto w tym momencie zaznaczyć, że jeżeli chodzi o smartfony giganta z Cupertino, to „jedynym” wymaganiem jest iPhone 7 lub nowszy.

źródło: GRAM.pl