Fot za: Phonearena

Microsoft ma pomysł na trwalsze wyświetlacze składanych smartfonów

Kiedy pierwsi testerzy zwracali do Samsunga uszkodzone sztuki Galaxy Folda, w konkurencyjnych obozach producentów smartfonów zbierały się ekipy inżynierów, zachodzących w głowę, co zrobić, żeby klątwa wrażliwego ekranu nie dotknęła również urządzeń, nad którymi sami pracowali. Przydatny pomysł może mieć Microsoft.

To o tyle ciekawe, że przecież Microsoft nie ma w najbliższym czasie w planach prezentowania sprzętu z elastycznym ekranem. Kreatywna natura inżynierów zatrudnionych przez giganta z Redmond nie da się jednak tak łatwo ujarzmić, więc powstał projekt, który pozwoli na tworzenie bardziej wytrzymałych składanych wyświetlaczy.

Reklama

W nowym zestawie patentów, na który natknęli się redaktorzy Windows United, można zauważyć ciekawy szczegół: zawiasy przeznaczone dla urządzenia ze składanym ekranem wzmocnione są w środku cieczą. Wypełnia ona luki powstałe w wyniku ruchu zawiasu, co zmniejsza siły parcia jego elementów na wyświetlacz. Przypomina to odrobinę konstrukcję stawu kolanowego.

Ciecz nie tylko pomaga w zmniejszaniu ciśnienia, ale także zapobiega przedostawaniu się kurzu oraz innych zanieczyszczeń w bliskie okolice wyświetlacza, co było jedną z przyczyn problemów w Samsungu Galaxy Fold. Powyższy szkic patentowy obrazuje, jak mniej więcej mogłoby to działać.

Pomysł ten nie jest przypisany do jakiegoś konkretnego modelu urządzenia Microsoftu, więc firma ta mogłaby go swobodnie oddawać na zasadzie licencji. Niewykluczone, że przynajmniej niektóre firmy spróbują go wykorzystać.

Konferencja Microsoft 2 października

Na najbliższej konferencji Microsoftu raczej nie zobaczymy składanych tabletów. Zamiast tego pojawią się nowe generacje tabletu Surface Pro oraz notebooka Surface Laptop. Szczerze, to czekam na to wydarzenie z większym zainteresowaniem niż na premierę nowych iPhone’ów, choć to zapewne kwestia osobistych upodobań.

Microsoft Surface Laptop 3 również w wersji 15-calowej i z procesorami AMD

źródło: Windows United przez Android Authority
zdjęcie główne: projekt składanego smartfona TCL