Microsoft Surface Laptop (fot. Microsoft Surface)

Microsoft Surface Laptop 3 również w wersji 15-calowej i z procesorami AMD

Najbliższa konferencja Microsoftu odbędzie się 2 października 2019 roku. Spodziewamy się w jej trakcie zobaczyć m.in. Surface Pro 7 i Surface Laptop 3. Według najnowszych doniesień, ten ostatni po raz pierwszy w historii ma być dostępny w dwóch rozmiarach, a do tego też w wersjach z procesorami od AMD.

Reklama

Microsoft Surface Laptop 3

Pierwszą generację Surface Laptop z 2017 roku wyposażono w dotykowy ekran PixelSense o przekątnej 13,5 cala, proporcjach 3:2 i rozdzielczości 2256×1504 pikseli. Surface Laptop 2 ma na pokładzie identyczny wyświetlacz i spodziewamy się, że kolejna odsłona laptopa Microsoftu, Surface Laptop 3, również otrzyma podobny panel.

Reklama

Po raz pierwszy w historii Microsoft ma jednak zaprezentować nie tylko jedną, a aż dwie wersje swojego laptopa. Druga, większa zostanie wyposażona w dotykowy ekran o przekątnej 15 cali oraz (również) proporcjach 3:2. Do tej pory w dwóch rozmiarach był dostępny wyłącznie Surface Book 2 (13,5″ i 15″). Oczekuje się, że wyświetlacz w 15-calowym Surface Laptop 3 zaoferuje rozdzielczość 4K.

laptop Microsoft Surface Laptop 2
Microsoft Surface Laptop 2 (fot. Bartosz Dul / Tabletowo.pl)

Co ciekawe, podczas gdy Surface Laptop 3 z 13,5-calowym ekranem najprawdopodobniej zostanie wyposażony w procesory Intel Core 10. generacji, wersja z 15-calowym wyświetlaczem ma mieć na pokładzie wyłącznie układy od AMD. Na razie nie wiadomo jednak, po które konkretnie sięgnie Microsoft, ale dobrymi kandydatami wydają się AMD Ryzen 5 3550H i Ryzen 7 3750H. Przy okazji warto wspomnieć, że te same chipsety znajdziemy już na przykład w Honor MagicBook Pro Ryzen Edition.

Microsoft Surface Laptop 3 – premiera

Jak wspomniałem na samym początku, Surface Laptop 3 zadebiutuje 2 października wraz z Surface Pro 7 oraz najprawdopodobniej też Surface Book 3, bowiem w październiku 2019 roku miną już dwa lata od premiery drugiej generacji hybrydy Microsoftu – to odpowiedni moment, aby ją odświeżyć. Bardzo możliwe, że na dniach pojawią się informacje na temat trzeciej odsłony tego urządzenia i poznamy co nieco szczegółów dotyczących jego specyfikacji.

Polecamy również: Mac Book mówi, że Surface Laptop 2 jest lepszy

Ta reklama to troll level master: Mac Book mówi, że Surface Laptop 2 jest lepszy

Źródło: WinFuture, WinFuture