Halo: The Master Chief Collection będzie dostępne na tablety Samsung Galaxy Tab S7, dzięki xCloud

Cloud gaming jeszcze nie stał się zbyt popularny, miedzy innymi przez to, że usługi, które go umożliwiają, wciąż raczkują. Coraz więcej urządzeń będzie jednak podkreślać swoją kompatybilność z graniem mobilnym polegającym na procesowaniu danych w chmurze, a nie lokalnie. Taką drogą pójdzie Samsung przy okazji premiery Galaxy Tab S7.

Samsung Galaxy Tab S7 – ostatnie elementy układanki

O dwóch wersjach najlepszych tabletów Samsunga tego roku wiemy już prawie że wszystko. Znamy ich specyfikację, kojarzymy je z wyglądu, orientujemy się, na czym będą polegały kluczowe różnice między Galaxy Tab S7 a większym Galaxy Tab S7+. Mało tego – jesteśmy w stanie nawet pobrać sobie z sieci tapety, jakie trafią na te tablety.

Samsung Galaxy Tab S7, Galaxy Tab S7+ (źródło: Evan Blass)

Wydawałoby się, że temat jest już kompletnie wyczerpany, bo oprócz cen jest nam już właściwie wszystko znane, ale w sieci wciąż pojawiają się dodatkowe detale dotyczące nadchodzących flagowych tabletów Samsunga.

Samsung Galaxy Tab S7 (źródło: Evan Blass)

Samsung Galaxy Tab S7 – tablet dla graczy?

Evan Blass, który ostatnio wybitnie regularnie dawkuje wysokiej jakości przecieki o nadchodzących sprzętach Samsunga, wrzucił do sieci kilka obrazków przedstawiających tablety Galaxy Tab S7 oraz Galaxy Tab S7+.

Jednym z bardziej interesujących obrazków jest ten, który przedstawia spodziewany tablet Samsunga w towarzystwie kontrolera do gier oraz z grafiką gry Halo: The Master Chief Collection (na zdjęciu tytułowym) – gry, która nie ma prawa działać (płynnie) na grafice Adreno 650, zintegrowanej z procesorem Qualcomm Snapdragon 865+. Wysokiej jakości doznania gamingowe będą dostępne tylko dzięki wsparciu dla Project xCloud od Microsoftu.

Project xCloud jest obecnie w fazie testowej, stąd oficjalnie trudno o ścisłą listę przyszłych urządzeń, które będą z ta usługą współpracować. Wydaje się jednak, że tablety Galaxy Tab S7 mają wręcz zagwarantowaną kompatybilność i błogosławieństwo Microsoftu, skoro w materiałach prasowych Samsung będzie mógł pochwalić się marką Halo.

Spodziewamy się więc jakiegoś poruszenia w cloud gamingu – być może kolejnych szczegółów związanych z Project xCloud i dostępnością usługi w pakiecie z Xbox Game Pass Ultimate. Dzięki ich połączeniu, właściciele tabletów Samsunga nie tylko będą mogli zagrać w Halo: The Master Chief Collection, ale także jakieś 100 tytułów dostępnych w abonamencie XGPU od Microsoftu.