Microsoft Surface Pro 7, Surface na procesorze ARM i Surface Laptop 3 prezentują się znakomicie

Konferencja Microsoftu, na której mamy zobaczyć nowe urządzenia firmy odbędzie się dopiero jutrzejszego popołudnia, ale już teraz możemy przyjrzeć się sprzętom, które zostaną wtedy zaprezentowane.

To, że jutro zobaczymy kolejnego przedstawiciela serii Surface Pro, było wiadome już od dawna, podobnie jak o planach odświeżenia przez Microsoft komputera Surface Laptop. Pewnym zaskoczeniem jest jednak, że firma przygotowała tańszą wersję swojej hybrydy, z procesorem ARM. Mówi się, że zobaczymy też jutro tajemnicze urządzenie z dwoma ekranami.

Reklama

Surface Pro 7

Sprzęt wydaje się być delikatną rewizją tego, co widzieliśmy w Surface Pro 6, choć niewykluczone, że ramki wokół ekranu tabletu będą teraz odrobinę węższe niż w aktualnej wersji Surface’a Pro. Trudno stwierdzić, być może więcej szczegółów na ten temat dowiemy się jutro.

Pewne jest jednak to, że Microsoft w końcu zainwestuje w USB typu C i pozbędzie się złącza Mini DisplayPort, obecnego w Surface’ach Pro od kilku generacji. Oczywiście klasyczne USB typu A pozostanie.

 

Raczej oczywistością jest, że Surface Pro 7 będzie oferował procesory Intel Core 10. generacji (Ice Lake). Wśród dostępnych wariantów sprzętowych powinny znaleźć się chipy z Core i3, Core i5 oraz Core i7. Z tego, co do tej pory przekazywano w przeciekach, podstawowa wersja będzie wyposażona w 4 GB RAM i 128 GB dysk SSD, a najwyższa opcja zyska 16 GB RAM i 512 GB dysk SSD.

Surface Pro 7 z procesorem ARM

Ciekawą odmianą Surface’a Pro 7 będzie wersja pozbawiona procesora Intela, a polegająca na chipie ARM. Trudno mówić o jakichś pewnikach, ale może chodzić o któryś z nowszych układów mobilnych Qualcomma. Ciekawe, jak będzie się tam przedstawiać kwestia wydajności, bo o mobilność raczej bać się nie trzeba. Zwłaszcza, że SoC powinien mieć wbudowany modem LTE.

Tablet różni się od Surface Pro 7 także wyglądem – wydaje się być zdecydowanie bardziej smukły i mieć węższe ramki. Towarzyszy mu nowy typ rysika Surface Pen. Klawiatura, choć podobna do tej z flagowej hybrydy Microsoftu, na grafikach prasowych jest położona płasko na powierzchni blatu – czyżby zabrakło magnetycznego zapięcia pod kątem, jak w „klasycznych” Surface’ach? Zobaczymy.

 

Surface Laptop 3

Evan Blass, od którego pochodzą użyte w tym artykule grafiki, sugeruje, że doczekamy się premiery Surface Laptopa 3. generacji w dwóch wersjach: 13-calowej i 15-calowej. Co ciekawe, ten drugi ma zyskać procesor AMD, a nie Intela, co byłoby pierwszym tego typu wydarzeniem w historii całej rodziny Surface.

Czego w przeciekach nie było

Brak jakichkolwiek informacji o Surface Booku 3, choć ogólnie rzecz biorąc, raczej nie spodziewaliśmy się odświeżenia tego urządzenia tym razem. Bardziej intrygują nas informacje o sprzęcie z dwoma ekranami, które ma być zaprezentowane na sam koniec jutrzejszej konferencji Microsoftu. Gadżet miałby się otwierać jak książka i mieć dwa 9-calowe ekrany, ułatwiające wywiązywanie się z zadań wymagających dzielenia ekranu lub innego rodzaju wielozadaniowości.

Być może zamiast wprowadzenia nowego urządzenia do oferty Microsoftu, po prostu zobaczymy jego prototyp, a na pełne wdrożenie przyjdzie nam poczekać kolejne miesiące. Jakkolwiek będzie, konferencja giganta z Redmond zapowiada się naprawdę ciekawie, mimo że wygląd najważniejszych sprzętów, które zostaną jutro pokazane, jest już nam znany.

Nowy Surface Laptop 3

 

W takich konfiguracjach dostępny będzie Microsoft Surface Pro 7

źródło: @evleaks dzięki Phone Arena