Reklama
dav

Nowy Microsoft Surface z dwoma ekranami i obsługą aplikacji z Androida?

Nie brakuje opinii, że jeśli tablet to iPad lub Surface. To nie tak, że nie mamy dobrych tabletów z Androidem, bowiem wystarczy spojrzeć na świetnego Samsunga Galaxy Tab S5e. Jednakże to iOS i Windows, a więc system operacyjny, dostępne aplikacje i możliwości oprogramowania, mają składać się na wyższą atrakcyjność urządzeń Apple i Microsoftu. Możliwe, że już niebawem sprzęt z linii Surface stanie się jeszcze lepszy i zdobędzie część użytkowników iPadów, przy okazji zadowalając w pewnym stopniu fanów Androida.

Reklama

Nowy składany tablet Microsoftu może być naprawdę interesującym urządzeniem

Według Forbesa, który powołuje się na zaufane informacje oparte o łańcuch dostaw, Microsoft ma pracować nad składanym urządzeniem z linii Surface. Sprzęt będzie wyposażony w dwa wyświetlacze o przekątnej 9 cali i proporcjach 4:3. Premiera miałaby nastąpić w pierwszej połowie 2020 roku.

Recenzja Microsoft Surface Pro 6 – lepszy niż lepszy

Urządzenie ma ponadto działać pod kontrolą specjalnej wersji Windowsa – WCOS (Windows Core OS). Nowy system zapewni interfejs, który wykorzysta potencjał dwóch wyświetlaczy. Należy więc spodziewać się bardziej rozbudowanych funkcji niż wyświetlanie klawiatury czy dodatkowego miejsca na drugą aplikację. Niewykluczone, że drugi ekran znacząco wpłynie na sposób pracy z urządzeniem.

Sercem składanego Surface’a ma być procesor Intela wykonany w technologii 10 nm. Z kolei do łączności ze światem posłuży moduł Wi-Fi, a także LTE. Celem jest zapewnienie ciągłej łączności z internetem, oczywiście pod warunkiem, że użytkownik przebywa w zasięgu sieci. Możliwe, że na pokładzie znajdzie się moduł 5G.

Wśród dostępnych funkcji obsługa aplikacji z Androida

Naprawdę interesującą wiadomością jest obsługa oprogramowania z konkurencyjnej platformy. Forbes informuje bowiem o możliwości uruchamiania oprogramowania z Androida. Nie zabraknie też wsparcia dla usług Apple iCloud, ale raczej w wersji odczuwalnie okrojonej względem rozwiązania dostępnego z poziomu iUrządzeń.

Google nie będzie już robić własnych tabletów. Firma wycofuje się z produkcji takich urządzeń

Informacje o nowym urządzeniu nie zostały potwierdzone przez Microsoft. Powstanie składanego Surface’a jest jednak wysoce prawdopodobne. Od dłuższego czasu pojawia się coraz więcej nieoficjalnych wskazówek, że w Redmond trwają prace nad urządzeniem z dwoma wyświetlaczami, a także nad nowym systemem operacyjnym, który miałby trafić na taki sprzęt.

źródło: Forbes