Microsoft porzuca projekt Surface Mini | Tabletowo.pl

Microsoft porzuca projekt Surface Mini

Dołącz do dyskusji 0

O Surface Mini mówi się już od dłuższego czasu. W ostatnim czasie niedawno zostały nawet ujawnione pewne informacje od znanego z przecieków profilu @evleaks. Przewidywane premiery urządzenia były różne – a to spodziewano się go w okolicach maja, a to według innych plotek tablet miał trafić na rynek dopiero w okolicach wiosny 2015 roku. Oficjalnie jednak nic nie było wiadomo… aż do dziś. Microsoft stwierdził bowiem jasno – Surface Mini nie będzie.

W jaki sposób została przekazana ta informacja? Znajduje się ona w raporcie finansowym Microsoftu, opublikowanym wczoraj w internecie. Właśnie tam odnajdziemy zdanie

Current year cost of revenue included Surface inventory adjustments resulting from our transition to newer generation devices and a decision to not ship a new form factor.

Oznacza ono tyle, że analizując sytuację na rynku, Microsoft zdecydował się nie wprowadzać nowych form produktu. Oczywiście chodzi o modele z serii Surface. Można się łatwo domyślić, że producent ma tutaj na myśli wersję z ekranem o mniejszej przekątnej, niż w najnowszym 12-calowym Surface Pro 3

microsoft-surface-mini-porzucony_01

Surface Mini okazuje się zatem być za mało rewolucyjny a zainteresowanie nim niewystarczające, by firmie opłacało się wprowadzać produkt na rynek. Microsoft chyba wziął sobie do serca niepowodzenie przy Surface RT i teraz woli stąpać po pewniejszym gruncie. Jednak czy to jest w tym przypadku słuszny wybór? Bylibyście skłonni zakupić tablet Microsoftu o przekątnej mniejszej niż 10,6 (Surface Pro 2) czy 12 (Surface Pro 3) cali?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona