Microsoft Launcher jest teraz bliższy Androidowi 10 niż kiedykolwiek dotąd – obsługuje gesty

Przez długi czas używałem Microsoft Launchera jako nakładkę systemową w smartfonie i mam o nim bardzo dobre zdanie. W nowej wersji aplikacji pojawiły się gesty, znane z Androida 10.

Microsoft Launcher w wersji 5.11 wnosi kilka istotnych zmian w aplikacji, pozwalających jej użytkownikom poczuć jeszcze większy komfort korzystania z systemu. Co prawda nakładka nie obiecuje magicznie zmienić wersji Androida na nowszą, ale oferuje rzecz, która w jego dziesiątej edycji możliwa jest do wywołania z poziomu ustawień. Chodzi o obsługę gestów.

Pełnoekranowe gesty w Microsoft Launcher

Dzięki nowej funkcji launchera od Microsoftu, będziemy mogli wycofać z ekranu standardowe przyciski systemowe, a do nawigacji wykorzystywać gesty, takie jak przesunięcie palcem od krawędzi ekranu („cofnij”), przeciągnięcie od dolnej krawędzi do góry („powrót do ekranu głównego”) czy przesunięcie palcem od dolnej krawędzi i przytrzymanie go („lista ostatnio uruchamianych aplikacji”).

Korzystając z Androida 10 przyznaję, że zwłaszcza ten ostatni gest nie jest zbyt wygodny w użyciu, ale świadomość, że dół ekranu nie jest zajmowany przez na stałe przyklejone tam przyciski systemowe, daje człowiekowi całkiem przyjemne wrażenie wykorzystywania większej przestrzeni. Nawet jeśli jest złudne, to mocno się do niego przyzwyczaiłem.

Oprócz powyższej zmiany, changelog Microsoft Launcher wspomina jeszcze o innych usprawnieniach:

  • foldery i szuflada z aplikacjami lepiej dopasowują się do motywów launchera
  • nowe aplikacje można teraz ukryć w widoku szuflady
  • naprawiono kilka błędów i ulepszono wydajność

Zasadniczo, nie mamy do czynienia z wielką rewolucją, ale gesty są miłym dodatkiem dla tych, którzy aktywnie korzystają z Microsoft Launchera. Aplikacja będzie musiała działać idealnie, bo wyobrażam sobie ją jako preinstalowaną na przyszłorocznym Surface Duo.

Windows zmieni się wizualnie dzięki dużemu zestawowi ikon i zmodyfikowanemu logo

źródło: Google Play, gizchina